شناسه : 10047101
کارگردان فیلم شیار ۱۴۳:

نگاه زنانه در فیلم حاکم است، اما دغدغه فمنیستی ندارم


کارگردان شیار۱۴۳ با اعلام اینکه این فیلم، نقاط مشترک همه طیف ها وگرایش های جامعه درباره دفاع مقدس را بازگو می کند، گفت: ادبیات پایه واساس سینماست و کم توجهی اساسی به ادبیات در حوزه سینما اتفاق افتاده است.

به گزارش یزد آوا؛  نرگس آبیار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از گیلان؛ با بیان اینکه درهمه جا، اکران فیلم شیار143 به قدم های مادران شهدا وایثارگران متبرک شده است، اظهارکرد: این موضوع وانتخاب شیار143 ازنگاه تماشاگران، بهترین جایزه ای است که بخاطر این فیلم دریافت کرده ام.

وی با اشاره به اینکه مادرموجودی است که دل همه ما را می لرزاند، تصریح کرد: شخصیت اصلی فیلم مادر است و شیار143 به همه مادران تقدیم می شود و فرش قرمز زیر پای مادران شهداست که قهرمان فیلم وسرزمین ما هستند.

کارگردان شیار 143، این فیلم را دارای نگاه انسانی به جنگ، نگاه مردمی وخارج از نگاه های تعریف شده، عنوان کرد وافزود: شیار143 نقاط مشترک همه طیف ها وگرایش های جامعه درباره دفاع مقدس را بازگو می کند وبا ایجاد همدلی بین مردم، توجه همه طیف ها را به خود جلب کرده است.

آبیار با اعلام اینکه مخاطبین مسیحی، ارمنی و فرقه های دیگر نسبت به این فیلم اظهارعلاقه مندی کردند، گفت: فیلم شیار 143 نامزد دریافت هشت جایزه خارجی شد ومهم‌ترین جوایز این فیلم، دریافت سه جایزه از فیلم فجر، هشت جایزه از جشنواره تجلی اراده ملی و سه جایزه ازجشنواره فیلم مقاومت است.

وی با تصریح بر اینکه کم توجهی اساسی به ادبیات در حوزه سینما اتفاق افتاده است، اعلام کرد: اعتقاد دارم، ادبیات پایه و اساس سینماست و در بسیاری از آثار ادبیات به کار برده نشده است و فیلم ساز و نویسنده ادبی با هم به توافق نرسیده اند.

نویسنده فیلم شیار 143 برلزوم پرداختن به حوزه دفاع مقدس در سینما تاکید وابراز کرد: منابع گرانبهایی در حوزه جنگ، به ویژه خاطرات دفاع مقدس جمع آوری شده است و فیلمسازان می توانند از ادبیات دراماتیک این منابع برای ساخت فیلم‌های خود استفاده کنند.

آبیار با بیان اینکه کار زیادی نسبت به جنگ انجام ندادیم، افزود: در بسیاری از آثار، نگاه تحمیلی و پر از قضاوت وجود دارد و البته آثار خوبی هم دربین اثرهای دفاع مقدس داریم.

وی با اشاره به اینکه درفیلم هایم به فضاهایی می پردازم که آنها را به خوبی شناخته باشم، گفت: نگاه زنانه در فیلم حاکم است، اما دغدغه فمنیستی ندارم.

نویسنده فیلم شیار 143 با عنوان اینکه اعتقاد هایم را ازسر راه نیاورده ام، اظهارکرد: برخی از سایت های زرد برای اینکه دیده شوند به شایعاتی دامن می زنند و نگاه من بعد از ساخت فیلم تغییری نکرده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت