شناسه : 35812269


مدیرروابط عمومی انجمن معتادان گمنام از برگزاری همایش سراسری معتادان در حال بهبودی خبر داد و گفت: این گردهمایی قرار است روز جمعه همزمان با بیست و چهارمین سالگرد تاسیس انجمن معتادان گمنام و با حضور هزاران نفر از معتادان در حال بهبودی در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار شود.

به گزارش یزد آوا، مدیر روابط عمومی انجمن معتادان گمنام در جمع خبرنگاران افزود: نخستین گروه رسمی معتادان گمنام از سال 73 فعالیت خود را در تهران آغاز کرد و امروز بیش از هزاران گروه در سراسر کشور مشغول گسترش پیام این انجمن به معتادان در عذاب هستند و سعی کرده ایم گمنامی و ایجاد یک فضای امن برای یک معتاد را جزو سرفصل های کاری خود قرار دهیم.

وی در مورد آخرین آمار معتادان در حال بهبودی در زیر مجموعه این انجمن اظهار داشت: از آنجایی که ورود معتادان به این انجمن کاملا انتخابی است و گزینشی انجام نمی شود آمار معتادان در حال بهبودی طبق طرح آمارگیری که به صورت پایلوت در 10 سال گذشته انجام شد بیش از 400 هزار نفر معتاد در حال بهبودی در آن شرکت کردند.

وی گفت: سالانه حدود 140 هزار نفر به عنوان تازه وارد عضو انجمن معتادان گمنام می شوند. هدف ما این است که به جامعه بگوییم می توانیم وسوسه، اشتیاق و میل سیری ناپذیر به مواد مخدر را در افراد معتاد از طریق آموزش های اصولی از بین برد

و ما این نگرش را که فرد معتاد تا پایان عمر به مواد مخدر وابسته است را شکسته ایم.

وی یکی دیگر از اهداف برگزاری گردهمایی و همایش را با حضور افراد در حال بهبودی تاکید کرد: افرادی که از اعتیاد رها می شوند و وارد زندگی روزمره می شوند ممکن است از اصول بهبودی که مانعی برای بازگشت دوباره به اعتیاد است دور شوند و با حضور این افراد در کنار همدردان خود در فضای گردهمایی، انگیزه برای بازیابی شخصیت افزایش می یابد.

مدیر روابط عمومی انجمن معتادان گمنام بزرگترین معضل در درمان اعتیاد را بازگشت مجدد عنوان کرد و افزود: لغزش از نگاه برنامه انجمن معتادان گمنام یک واقعیت است و اعتیاد به مواد مخدر ریشه روحی روانی دارد که اگر افراد در حال بهبودی در روند رشد نباشند مجددا به شرایط قبل خود باز می گردند.

همایش و گردهمایی معتادان در حال بهبودی با عنوان ( و سرانجام... پاک شدن، پاک ماندن و پاک زیستن ) به همت انجمن معتادان گمنام و حمایت معنوی وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، استانداری و فرمانداری تهران روز جمعه دوم آذر ماه در مجموعه نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب از ساعت 9 صبح تا 17 برگزار می شود. حضور برای عموم‌ مردم از ساعت 15 تا 17 آزاد است.

انجمن معتادان گمنام به شماره ثبت 21065 به عنوان یک سازمان مردم نهاد زیر نظر وزارت کشور فعالیت می کند.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.