شناسه : 36828478
امام جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه بیشترین ترس استکبار، پیروی ملت ایران از ولایت است گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی هیمنه استکبار را شکست.

به گزارش  یزد آوا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدجواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان یزد با اشاره به روز عرفه و مراسم با شکوه این روز اظهار داشت: دیروز روز عرفه بود و امام حسین(ع) به وسیله این دعا به همه ما می‌فهماند که راه سعادت به خیری، تقوا و عبادت خداوند است.

امام جمعه موقت یزد عید سعید قربان را تبریک گفت و با بیان اینکه برای برخی افراد تمام روزهای سال عید است گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند هر روزی که در آن معصیت خدا نشود، آن روز عید است، پس همه ما می‌توانیم کاری کنیم که تمام سال برای ما عید باشد.

وی ادامه داد: در دهه امامت و ولایت قرار داریم و کم کم به روز عید سعید غدیر خم که عیدالله الاکبر است و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است به گونه‌ای که در روایات بیان شده این روز، به اندازه دو ماه مبارک رمضان ارزش دارد.

آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: این میزان از ارزش و ثوابی که خداوند برای عید غدیر به عنوان عید ولایت قرار داده به معنای آن است که خداوند متعال نسبت به ولایت این میزان اهمیت و ارزش قائل است.

امام جمعه موقت یزد گفت: خداوند متعال در روز غدیر سه موضوع را می‌فرماید که در این روز، دین شما را کامل کردم، نعمت را بر شما تمام کردم و از شما هم در صورتی که زیر چتر ولایت باشید راضی هستم.

وی افزود: ولایت از امام علی(ع) شروع می شود و ادامه آن، ولایت حضرت امام زمان(عج) است و شعبه‌ای از ولایت آن حضرت به دستور خودشان، ولایت فقیه است و اگر ما این ولایت را داشته باشیم، از دشمن ترسیدن معنایی ندارد.

آیت اللهی ادامه داد: وقتی ما ولایت داشته باشیم نه تنها ما هیچ ترسی از دشمن نداریم بلکه آنها مدام در حال ترسیدن از ما هستند، همانطوری که در سال‌های گذشته دشمن چگونه در برابر ما با شکست مواجه شد.

امام جمعه موقت یزد به سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی و توقف نفتکش متخلف انگلیسی توسط نیروهای ایران اشاره کرد و ادامه داد: دشمنانی که در تمام دنیا سعی می‌کنند قدرت نمایی کنند در برابر این دو اقدام قانونی ایران، هیچ غلطی نتوانستند بکنند و هیمنه و قدرت آنها در برابر چشمان جهانیان شکست.

وی دلیل این موضوع را ولایت‌پذیری ملت ایران دانست و گفت: تا زمانی که ما اهل ولایت امام علی(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم، دشمنان هیچ کدام هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

آیت اللهی با تاکید بر ضرورت بزرگداشت هرچه بهتر عید غدیر گفت: همه مردم خود را آماده کنند تا جشن‌های عید غدیر با شکوه و عظمت خاصی برگزار شود و همه تلاش کنیم که غدیر را به معنای واقعی کلمه غدیر کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.