شناسه : 36616642
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد:


معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد گفت: در مبارزه فساد، اصلاح ساز و کارهای منجر به فساد و رانت و رانت خواری هیچ خط قرمزی نداریم و رسالت اصلی و اساسی ما و نظام مبارزه با فساد است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، احمد ترحمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند، گفت: یکی از ملاک های عمل مدیران استان ارتباط سازنده آنها با رسانه‌ها است و چنانچه مدیری و مسئولی پاسخگوی رسانه‌ها و افکارعمومی نباشد به این معنی است که در مقابل عملکرد خود پاسخگو نیست و باید این ایراد برطرف شود.

وی ادامه داد: سیاست مدیریت ارشاد و تیم مدیریتی استان ایجاد روحیه امید و آرامش در جامعه به عنوان نیاز مبرم امروز، پرهیز از حاشیه سازی؛ کار، تلاش و خدمت به مردم و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته و کمتر دیده شده است و برنامه‌ای تدوین شده برای تیم مدیریتی استان است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد عنوان کرد: کارآمدی، شفافیت و پاسخگویی از شعارهای این معاونت است و گردش آزاد اطلاعات موجب شفافیت شده و همه درمقابل عملکرد خودمان و وظیفه ومسئولیتی که داریم باید پاسخگو باشیم و رکن همه برنامه‌ها رسانه‌ها است که در این باید دراین زمینه سوال و افکار عمومی را نسبت به آن حساس کنند و امیدواریم این سیاست‌ها منجر به امیدآفرینی و وفاق اجتماعی و انسجام ملی در سطح جامعه شود.

ترحمی با بیان اینکه حوزه سیاسی امنیتی اجتماعی شامل طیف گسترده‌ای از جامعه می‌شود، ادامه داد: در حوزه سیاسی به طور خاص برنامه‌ها بر نشاط سیاسی است و اعتقاد داریم وقتی این این نشاط وجود داشته باشد یعنی فعالیت و بالندگی وجود دارد و موجب رویش و پویش در جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از وظایف اصلی ما برای امسال است، تصریح کرد: چهار اصل سلامت انتخابات، قانونمندی و رعایت قانون، تامین امنیت و مشارکت حداکثری ملاک عمل ما است و تمام برنامه‌های حوزه معاون سیاسی، استاد انتخابات و ستاد امنیت انتخابات استان و همچنین سیاست کلی وزارت کشور بر این چهار اصل استوار است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد اجرای منشور گفتگوی سیاسی را یکی دیگر از برنامه‌ها در این حوزه عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع از وزارت کشور ابلاغ شده است که مولفه هایی دارد که یکی از آنها تقویت خانه احزاب و خانه سازمان‌های مردم نهاد است که خوشبختانه که در استان شکل گرفته است و با وجود فعالیتی که دارد به زودی با تجهیزات کامل افتتاح می‌شود.

ترحمی رفع موانع فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی رسمی و شناسنامه‌دار را از دیگر مولفه‌های این منشور دانست و ادامه داد: ما موظف هستیم در راستای مشارکت اجتماعی و ایجاد نشاط سیاسی در جامعه چنانچه موانعی بر سر راه فعالیت احزاب و تسکل های سیاسی رسمی در حد توان آنها را برطرف می‌کنیم.

وی تعامل پایدار و موثر مسئولان و مدیران استان با رسانه‌ها را یکی دیگر از مولفه‌های منشور گفتگوی سیاسی عنوان کرد و افزود: این موضوع در ارزیابی‌ها ملاک عمل ما است و همچنین نهادینه سازی فرهنگ انتقاد موثر از دیگر مولفه‌ها است که در واقع نباید از انتقاد سازنده و موثر افراد،  سازمان‌ها و رسانه‌ها مطبوعات برآشفته شویم چون اعتقاد داریم انتقاد رکن فعالیت رسانه‌ای و باعث کارآمدی و کارایی فعالیت مدیران می‌شود.

تسهیل برگزاری تجمعات صنفی و سیاسی قانونی و نظارت و تامین امنیت آنها و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، احزاب و تشکل ها در راستای امیدآفرینی و تقویت وفاق اجتماعی و انسجام ملی از دیگر مولفه‌های منشور گفتگوی سیاسی بود که از آن نام برده شد.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به فعالیت‌های حوزه امنیتی معاونت سیاسی امنیتی استانداری گفت: ما به دنبال تعمیق امنیت پایدار و مردم محور هستیم امنیت متزلزل و دارای نوسان بار روانی بدی در جامعه ایجاد می کند، امنیت پایدار و مردم محور اگر به صورت نهادینه در جامعه وجود داشته ابشد هیچکس احساس ناامنی نمی کند و به صورت جد تاکید داریم از امنیتی شدن فضای جامعه پرهیز کنیم.

ترحمی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی وظیفه سنگینی را بر عهده داریم، افزود: در بحث نشاط اجتماعی اعتقاد داریم که این نشاط بسترساز است و فعالیت اقتصادی، رونق تولید، کاهش آسیب اجتماعی با اولویت‌های مشخص شده مانند طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و ..، صیانت از حقوق شهروندی، مقابله با فساد و ارتقای سلامت اداری مواردی است که در حوزه اجتماعی دنبال می‌شود.

وی گفت: سیاست‌های کلی مدیریت ارشد استان این است که همه مردم استان، همه مناطق و صنوف و .... باید طعم توسعه متوازن و رونق تولید را بچشند نه مناطق و مشاغل خاص و اعتقاد داریم توسعه سیاسی و نشاط اجتماعی بستری برای توسعه اقتصادی و رونق تولید است.

ترحمی مبارزه با فساد و رانت را از ارکان توسعه دانست و افزود: به شدت مدیرت استان بر این تاکید دارد که با فساد در همه سطوح برای ارتقای سرمایه اجتماعی، افزایش اعتماد عمومی جامعه و رضایتمندی مردم مقابله شود و ما در مبارزه فساد و اصلاح ساز و کارهای منجر به فساد و رانت و رانت خواری هیچ خط قرمزی نداریم و رسالت اصلی و اساسی ما و نظام مبارزه با فساد است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد گفت: در اجرای سیاست‌های این معاونت تمرکز بر اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، تمرکز بر شایسته سالاری، توجه به سرمایه‌های اجتماعی، توجه به سمن‌ها، جوانان و بانوان،  تعمیق ارزش‌ها و باورهای دینی و پرهیز از دعواهای سیاسی و مسائل حاشیه‌ای و ارتباط موثر با رسانه‌ها و مطبوعات است.

ترحمی در خصوص انتخابات گفت: هیچ مدیر و مسئولی حق استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات له و علیه  کاندیداها ندارد  و خط قرمز ما در انتخابات استفاده از امکانات دولتی است مگر بعضی از سازمان‌ها که می‌توانند امکانات خود را به صورت مساوی در اختیار کاندیداها قرار دهند و اگر موردی مشاهده و یا گزاش شود به صورت جدی برخورد می‌شود.

وی در خصوص عملکرد مدیران و فرمانداران و بخشداران در استان گفت: چنانچه احساس شود یک مدیر عملکرد ضعیف دارد و یا بی برنامه، بی انگیزه و ... است و برخلاف برنامه‌ها عمل می‌کند شانسی برای ماندن ندارد  و بدون درنگ او را کنار می‌گذاریم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد در خصوص فساد اداری در بین مدیران و استان گفت: در راستای مبارزه با فساد برنامه‌هایی طراحی شده است و طبق آمار و اطلاعات سازمان های بازرسی و دستگاه‌های حسابرسی استان، یزد از استان‌هایی است که نسبتا نسبت به استان‌های دیگر سلامت اداری و کاری در آن برقرار است منتها کافی نیست و باید تقویت شود.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.