شناسه : 37510315
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد:


محمدرضا وفائی نسب گفت: بنابه تکلیف قانونی فراخوان برای واگذاری آزمایشگاه مرکزی و کلینیک‌های خاتم‌الانبیا و افشار داده شده بود که با گذشت مهلت مقرر هیچ متقاضی برای آن وجود نداشته است و با دستور استاندار نیز فعلا خود به خود این واگذاری لغو می‌شود.

محمدرضا وفائی نسب در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، با اشاره به دستور استاندار یزد مبنی بر لغو واگذاری آزمایشگاه مرکزی و کلینیک‌های خاتم الانبیا و افشار یزد گفت: بنابه تکلیف قانونی مبنی بر واگذاری 10 درصد از خدمات دولتی به بخش خصوصی، فراخوان برای واگذاری این مراکز داده شده بود که با گذشت مهلت مقرر هیچ متقاضی برای آن وجود نداشته است و با دستور استاندار نیز فعلا خود به خود این واگذاری لغو می‌شود.

وی ادامه داد: واگذاری مراکز بهداشتی درمانی به بخش خصوصی موضوع تازه‌ای نیست و با واگذاری آنها هیچ تغییری در تعرفه دولتی ایجاد نمی‌شود و همان تعرفه باقی می‌ماند و ما نیز این موضوع را به مسئولان منعکس کرده بودیم، با این حال جوسازی اخیر در خصوص واگذاری و شاید شرایط زمانی موجود، منجر به دستور لغو واگذاری شد هر چند که هیچ متقاضی نیز برای واگذاری وجود نداشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد عنوان کرد: برخی از بخش‌ها و آزمایشگاه‌ها در یزد به بخش خصوصی ارائه شده و این بخش‌ها هم اکنون در حال خدمت رسانی هستند و مردم نیز بدون اینکه متوجه این واگذاری باشند از خدمات دهی آنها بسیار راضی هستند چرا که هیچ تغییری در تعرفه دولتی این بخش‌ها داده نشده است.

وفائی نسب افزود: از سه تا مرکز ام آر آی (MRI) بخش دولتی که در یزد فعال هستند، دو مرکز واگذار شده است و همچنین از چند آزمایشگاه فعال در یزد، آزمایشگاه‌های دو کلینیک در یزد واگذاری است و مردم بدون اطلاع از این موضوع، به راحتی و با رضایت خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: از آنجا که پیشنهادی در زمان تعیین شده برای واگذاری آزمایشگاه مرکزی و کلینیک‌های خاتم الانبیا و افشار یزد نداشتیم این واگذاری انجام نشد که پس از پایان مهلت فراخوان دستور استاندار نیز مبنی بر لغو واگذاری  این مراکز صادر شد و در ادامه با توجه شرایط و با هماهنگی با مسئولان استان تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.