شناسه : 10011734


سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا حمله به اقامتگاه سفیر ایران در یمن را محکوم کرد.

به گزارش یزد آوا به نقل از  تسنیم، ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای حمله به اقامتگاه سفیر ایران در یمن را محکوم کرد.

وی خواستار تحقیقات جامع در این زمینه شد و با بازماندگان قربانیان این حادثه تروریستی ابراز همدردی کرد.

صبح چهارشنبه منابع خبری از وقوع انفجار نزدیک منزل سفیر ایران در صنعا خبر دادند که به‌گفته مقامات کشورمان به هیچ‌یک از کارکنان سفارت ایران در یمن آسیبی نرسیده است.

این انفجار نزدیک منزل مسکونی سفیر ایران واقع در محله «حده» در صنعا پایتخت یمن روی داده است و به منزل سفیر ایران خسارت وارد شده است.

بر اساس گزارش منابع محلی یمن، شدت این انفجار به‌حدی بوده است که شیشه‌های منازل اطراف انفجار را شکست و شیشه‌های محله‌های نزدیک به آن تا فاصله سه کیلومتری را نیز به لرزه در آورده است.

گروهک تروریستی انصار الشریعه در یمن مسئولیت این انفجار را به‌عهده گرفت.

در پی وقوع این انفجار که منجر به وارد آمدن خساراتی به اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعا شد، کاردار یمن در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض کشورمان نسبت به قصور دولت یمن در حفاظت از اماکن دیپلماتیک کشورمان به وی ابلاغ و همچنین یادداشت رسمی اعتراض جمهوری اسلامی ایران به کاردار ارائه شد و شناسایی، معرفی و مجازات عاملان این اقدام و تأمین حمایت‌های لازم به‌منظور حفاظت از اماکن دیپلماتیک ایران مورد تأکید قرار گرفت.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به خبر انفجار نزدیک سفارت جمهوری اسلامی در صنعا گفت: طبق خبری که همکارانم به من دادند کارکنان ما در یمن سالم هستند.

از سوی دیگر "عبدالله محمد الصایدی" وزیر خارجه یمن گفت حمله به منزل سفیر ایران روابط برادرانه بین دو کشور دوست را هدف قرار داده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.