شناسه : 35465803
رئیس پلیس راه‌آهن استان یزد:


رئیس پلیس راه‌آهن یزد اظهار داشت: با افتتاح خط ریلی بافق به زرین‌شهر اصفهان که 237 کیلومتر آن در حوزه یزد قرار دارد و تاکنون پیشرفت 88 درصدی داشته است تأخیر قطارها و معطلی در مسیر به پایان می‌رسد.

به گزارش یزد آوا، رئیس پلیس راه‌آهن استان یزد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران؛ رسانه‌ها را سربازان اطلاع‌رسانی در اجتماع و نماد قدرت ملی برشمرد و گفت: شما رسانه‌ها با تحلیل اخبار و بازگو کردن مشکلات مردم به مسئولان نقش بسیار مهمی در انضباط اجتماعی و امنیت روانی ایفا می‌کنید.

سرهنگ نبی‌الله کشوری مهم‌ترین وظیفه پلیس راه‌آهن را حراست از اموال و امنیت راه‌آهن دانست و گفت: پلیس راه‌آهن یک نیروی نظامی، امنیتی و قضائی است.

کشوری با اشاره به تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت در پلیس راه‌آهن اظهار داشت: این قرارگاه وظیفه مقابله با انواع سرقت اعم از اموال و تجهیزات فنی راه‌آهن، تأمین امنیت بار و سرمایه‌گذاران این حوزه رابرعهده دارد و تاکنون موفقیت‌های زیادی داشته است.

وی سنگ پراکنی به‌قطار، قرار دادن اشیاء بر روی ریل قطار و تردد در حریم ریل را از مهم‌ترین جرائم خاص این حوزه بیان کرد و ابراز داشت: نسبت به 6 ماهه اول سال گذشته در حوزه کشف سرقت رشد 15 درصدی، کشف مواد مخدر رشد 96 درصدی، کشف کالای قاچاق رشدی 71 درصدی و شناسایی اتباع غیرمجاز رشد 30 درصدی را شاهد بودیم.

رئیس پلیس راه‌آهن استان افزود: البته در خصوص وقوع سرقت و سنگ پراکنی به‌قطار نیز به ترتیب کاهش 75 و 13 درصدی داشته‌ایم.

کشوری بابیان این‌که یکی از عمده مشکلات ما در حوزه راه‌آهن طولی بودن مسیراستحفاظی است اظهار داشت: حوزه استحفاظی پلیس راه‌آهن ۹۵۲ کیلومتر به‌صورت طولی است و ازآنجاکه راه‌آهن نماد قدرت ملی بوده در چشم‌انداز بیست‌ساله به‌عنوان یک مسئله استراتژیک به آن نگاه شده است

این مقام مسئول ورود به حریم راه‌آهن را ممنوع دانست و گفت: بر اساس قانون اگر افرادی بابی موالاتی وارد حریم ریل بشوند و برای آن‌ها مشکلی پیش بیاید خود مقصر هستند که خوشبختانه تاکنون موردی در یزد وجود نداشته است.

وی در ادامه بابیان این مطلب که تنها 8 تا 10 درصد بار کشور توسط راه‌آهن جابه‌جا می‌شود گفت: بیش از 90 درصد بار کشور توسط کامیون‌ها جابه‌جا می‌شود و البته بیشتر بارهایی که توسط راه‌آهن جابه‌جا می‌شود بارهای خاص و تخصصی هستند که به دلیل ایمنی و امنیت بالاتر توسط حمل‌ونقل ریلی جابه‌جا می‌شود و این موضوع تداخلی در کار رانندگان ایجاد نکرده است.

کشوری در ادامه به بیان هشدارهای پلیسی در حوزه کاری خودپرداخت و گفت: از مردم عزیز می‌خواهم در قطار به افراد ناشناس اعتماد نکرده و از خوراکی‌های تعارفی آنان استفاده نکنند چراکه این اقدام از شگردهای مجرمان بوده و پس از مسمومیت افراد اقدام به سرقت اموال آنان می‌کنند بنابراین خود مراقبتی در قطار بسیار مهم است و در مواقع نماز نیز همگی باهم کوپه‌ها را خالی نکنند تا فرصت را برای سارقین فراهم نکنند هرچند تاکنون در یزد موردی گزارش نشده است.

رئیس پلیس راه‌آهن یزد از جداسازی خطوط قطارهای باربری و مسافربری یزد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: با افتتاح خط ریلی بافق به زرین‌شهر اصفهان که 237 کیلومتر آن در حوزه یزد قرار دارد و تاکنون پیشرفت 88 درصدی داشته است تأخیر قطارها و معطلی در مسیر به پایان می‌رسد.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: به دلیل تنوع، گستردگی و پیچیدگی‌های جرائم، نیازمند کمک رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی به مردم هستیم و دست یاری خود را به سمت آنان دراز می‌کنیم.

کشوری خدمت در یزد را از افتخارات زندگی خود برشمرد و ابراز کرد: مردم یزد همواره پشتیبان ما بوده و به ما قدرت می‌دهند و یزدی‌ها مردمانی هستند که به‌خوبی مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام داده و از مسئولان مطالبه گری دارند.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.