شناسه : 37603976
در 10 ماهه سال جاری انجام شد

پرداخت بیش از 313 میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری استان از محل درآمد بر ارزش افزوده


مدیرکل امورمالیاتی استان یزد گفت: در 10 ماهه سال جاری نیز بیش از 313 میلیارد ریال از محل درآمد بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری استان پرداخت شده است.

به گزارش یزد آوا، منوچهر اسدی عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه مبارک فجز با بیان اینکه یکی از منابع اصلی دولت پس از تحریم های وصول مالیات است، بیان داشت: تحریم ها فرصتی مناسبی را ایجاد کرده تا از اقتصاد نفتی جدا شویم و به سمت سالم ترین درآمد دولتی، یعنی مالیات برویم.

وی افزود: این شرایط وظیفه اداره کل امور مالیاتی استان را سخت تر و حساس تر کرده است و رعایت عدالت مالیاتی مهمترین نکته ای است که در حال حاضر در دستور کار ما قرار گرفته دارد.

مدیرکل امورمالیاتی استان یزد بابیان اینکه طی چند سال اخیر برای چابک سازی امور مالیاتی طرح جامع مالیاتی با ۳۲ پروژه را اجرایی کرده ایم، گفت: در حال حاضر برخی از فعالیت های این اداره کل به بخش خصوص برون سپاری شده و بخش دیگری نیز با انجام فرایندهای قانون در دست اقدام است.

اسدی با اشاره به تامین مالی شهرداری ها و دهیاری ها گفت: در آمدهای این نهاد ها به نسبت سال ۹۲ از محل مالیات بر ارزش افزوده در حدود ۳۰۰ درصد رشد داشته و در سال ۹۷ به عددی معادل ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به پرداخت بیش از 313 میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری استان از محل درآمد بر ارزش افزوده ابراز داشت:  قانون ارزش افزوده توسط اداره کل مالیاتی وصول و برای صرف امور جاری و عمرانی به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت می شود.

مدیرکل امورمالیاتی استان یزد در پایان تصریح داشت: رفتن به سمت درآمدهای مالیاتی نشانه افزایش مالیات نیست بلکه رویکرد ما معطوف به فعالیت های اقتصادی زیرزمینی و فرارهای مالیاتی است و لزوما به معنای افزایش مالیات مودیان نیست.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.