شناسه : 10749938
امیرآبادی در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق مطرح کرد

پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد قطع نمی‌شود


عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ از مجوز این کمیسیون به وزارت نفت برای فروش اوراق مشارکت ارزی و ریالی تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش یزد آوا به نقل از تسنیم، احمد امیر آبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 94در حاشیه جلسه علنی مجلس در نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره مصوبات دیروز و امروز این کمیسیون گفت: تقریبا بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و رو به اتمام است.
وی به مهمترین مصوبات روز گذشته و صبح امروز این کمیسیون اشاره کرد و افزود: در بخش هدفمندی یارانه‌ها همان لایحه‌ای که دولت به مجلس آورده بود، تصویب شد و دولت باید مبلغی حدود 48 هزار میلیارد تومان در سال 94 از محل حامل‌های انرژی درآمد به دست آورد. بنابراین در موضوع هدفمندی یارانه‌ها در بخش درآمدی تغییری نداشته‌ایم.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 94 تصریح کرد: البته ما از جلسه امروز عصر وارد بخش هزینه‌های لایحه بودجه 94 می‌شویم که این امکان وجود دارد که در تبصره 21 که مربوط به هدفمندی یارانه‌هاست، در هزینه‌ها پیشنهادات جدیدی داشته باشیم، اما فضای کلی کمیسیون تلفیق بر این است که همان لایحه دولت در بخش هدفمندی یارانه‌ها تصویب شود.
امیرآبادی به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: در رابطه با بحث سرمایه‌گذاری میادین مشترک نفت و گاز، ما مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن به وزارت نفت اجازه داده شد که 5 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز و میادین نیمه‌کاره، اوراق مشارکت ارزی و ریالی بفروشد که فکر می‌کنیم از این طریق بخشی از مشکلات سرمایه‌گذاری در نفت حل شود.
وی در همین زمینه تاکید کرد: البته یک پیشنهاد دیگر در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش میادین مشترک نفت و گاز داشتیم که بر اساس آن 5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در میادین مشترک سرمایه‌گذاری شود که البته این پیشنهاد رای نیاورد و عصر امروز پیشنهاد 4.8 میلیارد دلاری را رای‌گیری و بررسی می‌کنیم.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 94 در ادامه اظهار داشت: یکی از نکاتی که در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق تصویب شد، بحث داروهای دامی آماده مصرف بود که تعرفه‌ای برای آن تصویب شد که بر این اساس مقرر شد داروهایی که مشابه داخلی دارند 5 درصد و داروهایی که مشابه داخلی ندارند 2 درصد تعرفه گمرک را پرداخت و سپس اقدام به واردات کنند.
امیرآبادی در پایان خاطر نشان کرد: البته فضای کلی این است که به احتمال خیلی زیاد مبلغ 45 هزار و 500 تومانی یارانه نقدی به روال امسال ادامه یابد و یارانه اقشار پردرآمد نیز حذف نشود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.