شناسه : 36295384
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: پیام نوروزی مقام معظم رهبری اشاره به ناکارآمدی مدیریت‌ها در مسئله اقتصاد و گلایه‌مندی از عدم توجه کامل به شعار سال در سال 97 واستمداد از مردم، کارگران و سرمایه‌گذاران در داخل است.

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با یزد آوا ضمن تبریک سال جدید با اشاره به بیانات رهبری در خصوص نامگذاری سال گفت:به تعبیر معظم له امروز موضوع اصلی کشور همچنان اقتصاد و معیشت مردم است، معیشت پایه امنیت و گرایش مردم به دین است به گونه‎‌ای که در بسیاری از روایات داریم که «مَنْ لا مَعاشَ لَهُ لا مَعادَ لَهُ».  

وی ادامه داد: کسی که زندگیش از لحاظ اقتصادی رونقی نداشته باشد دین نیز برای او معنا و مفهومی ندارد که این موضوع مختص خواص نیست و برای بخشی از مردم این چنین است. بر همین اساس برای حفظ سلامت اجتماعی، حفظ ارزش پولی،  به کارگیری جوانان و کاهش بیکاری در جامعه رونق اقتصادی یک ضرورت محسوب می‌شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به نامگذاری سال با عنوان «رونق تولید» تصریح کرد: بدون رونق اقتصادی کالای ایرانی نیز مصرف نخواهد شد، باید تولید آن هم تولید ملی رونق داشته باشد تا مردم بتوانند از کالای ایرانی استفاده کنند.

آیت‌الله مدرسی افزود: این رونق تولید ملی علاوه بر حفظ سلامت اجتماعی، موجب افزایش رقابت بین تولیدکنندگان،  افزایش درآمد ناخالص ملی، رشد صادرات کالا به کشورهای دیگر و کاهش وابستگی به دیگران خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیام نوروزی مقام معظم رهبری اشاره به ناکارآمدی مدیریت‌ها در مسئله اقتصاد و گلایه‌مندی از عدم توجه کامل به شعار سال در سال 97 واستمداد از مردم، کارگران و سرمایه‌گذاران در داخل است، عنوان کرد: اصلاح قوانین تولید ملی، اصلاح قانون کارگر و کارفرما و تسهیل گری امور در ادارات  و نه تصدی‌گری از جمله لوازمات فرمایشات رهبری است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.