شناسه : 37891721
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


ابراهیم سلمانی گفت: روند بیماری کرونا در استان تقریبا با شیب بسیار ملایم رو به کاهش است اما هنوز خطر کرونا از استان رفع نشده است.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص وضعیت کرونا در یزد گفت: روند بیماری کرونا در استان تقریبا با شیب بسیار ملایم رو به کاهش است اما هنوز خطر کرونا از استان رفع نشده است.

وی با بیان اینکه همچنان استان‌ها از ارائه آمار مبتلایان به کرونا منع هستند، افزود: هیچ کدام از شهرستان‌های استان یزد در لیست سفید قرار ندارند و این به این معنی است که شهرستان‌ها شرایط شهرهای سفید یعنی عدم ثبت فرد مبتلای مثبت شده طی دو هفته یاعدم فوتی ناشی از کرونا طی این مدت را نداشته‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه هم اکنون 130 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: نباید این احساس وجود داشته باشد که کرونا تمام شده است بلکه باید پروتکل‌ها و مسائل بهداشتی را به دقت رعایت کرد.

سلمانی افزود: طبق تحقیقاتی که انجام گرفته گرما تاثیر معناداری بر ویروس کرونا ندارد و گرمای هوا نقشی در توقف شیوع این بیماری ندارد بنابراین مردم باید هر چه بیشتر رعایت مسائل بهداشتی را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.