شناسه : 38578432
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

کرونا در یزد رکورد زد/ ابتلای بیش از 1200 نفر در هفته گذشته


ابراهیم سلمانی گفت: طی هفته اخیر یک هزار و 237 مورد ابتلای جدید به کرونا در استان یزد شناسایی شد که طی سه موج کرونا تاکنون این آمار رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، ابراهیم سلمانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اشاره به آخرین آمار بیماران کرونایی در استان یزد گفت: هم اکنون تعداد 522 نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند که از این تعداد 114 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: تعداد 55 نفر بیمار مشکوک به کرونا در استان یزد نیز در بخش اورژانس بیمارستان‌های استان درحال دریافت خدمات هستند که هنوز وارد سیستم و بخش‌های بیمارستانی استان نشده‌اند بنابراین در مجموع 577 نفر بیمار کرونایی در استان در حال دریافت خدمات بیمارستانی و اورژانسی هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در استان تا روز گذشته، 27 هزار و 148 مورد نمونه‌گیری از افراد مشکوک انجام شده است که از این تعداد 10 هزار و 690 مورد ابتلا به ویروس کووید 19 در استان یزد شناسایی شده است.

سلمانی تصریح کرد: طی هفته اخیر از روز شنبه تا جمعه، یک هزار و 237 مورد ابتلای جدید به ویروس کووید 19 در استان شناسایی شد که طی سه موجی که از کرونا تاکنون داشتیم این آمار رکورد محسوب می‌شود و در واقع طی هفته اخیر بیشترین ابتلا به کرونا را در استان داشتیم.

وی ادامه داد: آمار بالای مبتلایان به کرونا در استان علاوه بر اینکه باید از حضور در اماکن و دورهمی‌ها اجتناب کرد، ضرورت رعایت نکات و اصول بهداشتی را در همه اماکن، جلسات، دورهمی‌ها و .. را نشان می‌دهد و باید در رعایت موارد بهداشتی دقت و حساسیت بیشتری را داشت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.