شناسه : 29791292
اخبار پلیسی یزد؛


فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از کشف بیش از 99 کیلوگرم تریاک توسط ماموران پلیس این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزد آوا؛ ماموران کلانتری 14 ابوذر شهرستان یزد، یک سوداگران مرگ را با دو کیلو و 690 گرم موادمخدر دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد گفت: ماموران کلانتری 14 این شهرستان یک نفر از فروشندگان موادمخدر را دستگیر و به دادسرا معرفی کردند.

سرهنگ «منوچهرنصیری» افزود: یک نفر جوان 27 ساله قصد فروش دو کیلو و 690 گرم حشیش را در یکی از محلات یزد داشت که با هوشیاری عوامل کلانتری 14 شناسایی و دستگیر شد.

نصیری با اشاره به اینکه موفقیت پلیس در این عملیات ها بیش از هر عاملی به همکاری و مشارکت مردم بستگی دارد افزود: شماره تلفن 110 به عنوان پل ارتباطی بین مردم و پلیس آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی است.

 

پلمب و اخطار کافی شاپ های متخلف در یزد

رئیس پلیس امنیت عمومی استان گفت: ماموران اداره اماکن پلیس امنیت عمومی این استان در طرح بازدید رسته ای از صنوف، 15 کافی شاپ متخلف را پلمب کردند.

سرهنگ «رضارضایی» خاطرنشان کرد: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این پلیس در قالب تیم های بازرسی، از کافی شاپ های شهر یزد بازدید کردند.

رضایی افزود: در این دوره از بازدیدها 15 واحد صنفی کافی شاپ به علت نداشتن پروانه کسب و همچنین تخلفات صنفی و رعایت نکردن نکات بهداشتی، پلمب شد.

سرهنگ رضایی با بیان این مطلب که واحدهای صنفی پلمب شده در مناطق مختلف شهر یزد بوده است خاطرنشان کرد: این کافی شاپ ها در محدوده خیابان فرخی، میدان عالم، صفائیه، بلوار امام جعفر صادق، بلوار دشتی، فردوسی، دانشگاه، جمهوری، امیرکبیر و خیابان کاشانی بود.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان یزد از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعالیت غیرمجاز قهوه خانه و یا کافی شاپ ها در سطح شهر، مراتب را از طریق تلفن 110 به اطلاع پلیس، برسانند.

 

دستگیری سارق نوجوان با 5 فقره سرقت مغازه در بافق

سارق نوجوان که با شکستن شیشه مغازه ها، اقدام به سرقت دخل مغازه ها می کرد توسط مأموران پلیس آگاهی شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ «محمد کمالی» فرمانده انتظامی شهرستان بافق ضمن بیان مطلب فوق گفت: به دنبال شکایت فردی مبنی بر سرقت مبالغی وجه نقد از داخل مغازه اش در یکی از خیابان های شهر بافق، مأموران پلیس آگاهی بافق، اقدامات لازم جهت شناسایی سارق را آغاز کردند.

سرهنگ کمالی ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی شهرستان با تحقیقات گسترده و گشت زنی های مستمر موفق شدند سارق را شناسایی و زمانی که قصد سرقت از مغازه دیگری را داشت دستگیر کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سارق نوجوان در بازجویی پلیسی به پنج فقره سرقت از مغازه ها از طریق شکستن شیشه مغازه در ساعات پایانی شب و سرقت دخل مغازه ها اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان بافق در پایان با اشاره به اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شده است، ا ز صاحبان و متصدیان مغازه ها خواست بعد از تعطیلی مغازه چه در طول روز و چه در ساعات پایانی شب، درب مغازه ها یا منافع قابل نفوذ را به تجهیزات ایمنی و قفل مناسب تجهیز کنند تا از ورود سارقان به هر طریق ممکن به داخل مغازه جلوگیری شود و مورد سوء استفاده سارقان قرار نگیرند.

 

سارق احشام در یزد دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی استان از شناسایی و دستگیری یک سارق که اقدام به 13 فقره سرقت احشام از دامداری های یزد کرده بودند خبر داد.

سرهنگ «حسین رضایی» درباره این خبر گفت: ماموران پلیس آگاهی استان یزد با انجام کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی این سارق احشام را که اقدام به سرقت دام از چند دامداری در شهر یزد کرده بودند شناسایی و دستگیر کردند.

رضایی افزود: سارق پس از 13 فقره سرقت از دامداری های سطح شهر یزد و اطراف اقدام به فروش دام های سرقتی به یک مالخر کرده بود که دستگیری مالخر این پرونده نیز در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ رضایی با بیان اینکه متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شد خاطرنشان کرد: تمامی مالباختگان این سرقت ها نیز شناسایی و پرونده مربوطه در این خصوص تشکیل شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان یزد در پایان تصریح کرد: دامداران برای پیشگیری از سرقت، می¬بایست ضمن توجه به توصیه-های پلیسی، دامداری های خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی ضد سرقت نیز مجهز کنند.

 

دستگیری سارق با 7 فقره سرقت از منزل در تفت

ماموران پلیس آگاهی شهرستان تفت، با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی، سارق حرفه ای را که دست به هفت فقره سرقت از منازل زده بود دستگیر کردند.

 سرهنگ «فرهادبیگلری» فرمانده انتظامی شهرستان تفت درباره این خبر گفت: با توجه به وقوع چندین مورد سرقت در ماه های اخیر، کارگروه عملیاتی پلیس در خصوص دستگیری سارق یا سارقان احتمالی تشکیل شد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر استفاده از گشت های محسوس و نامحسوس تصریح کرد: با تلاش عوامل پلیس آگاهی، متهم این پرونده شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ بیگلری ضمن اشاره به اعتراف متهم به هفت فقره سرقت از منازل در شهر تفت افزود: با دستور مقامات قضائی، سارق روانه زندان شد.

این مقام مسئول افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم نیز مقادیری اموال مسروقه کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

 

خودروی حامل 102 کیلوگرم تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی شهرستان بافق از توقیف یک دستگاه خودری سواری و کشف بیش از 102 کیلوگرم تریاک و دستگیری چهار نفر قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ «محمدکمالی» درباره جزئیات این خبر گفت: مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان بافق در راستای اجرای طرح مبارزه با پدیده شوم موادمخدر، هنگام گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری سمند را توقیف کردند.

سرهنگ کمالی افزود: در بازرسی از این خودرو 102 کیلو تریاک که به طرز ماهرانه ای درون خودرو جاساز شده بود کشف و در این رابطه چهار نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بافق تصریح کرد: این افراد قصد داشتند موادمخدر را از استان های جنوبی به سمت استان های مرکزی کشور حمل کنند که با تیزهوشی و درایت مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان بافق دستگیر شدند.

 

دستگیری 20 سارق با 36 فقره کشف

فرمانده انتظامی شهرستان یزد از دستگیری 20 سارق با 36 فقره سرقت طی یک هفته گذشته، در این شهرستان خبرداد.

 سرهنگ «منوچهر نصیری» گفت: در ادامه طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی ماموران پلیس شهرستان یزد، طرح برخورد با جرائم را طی یک هفته در سطح شهرستان اجرا کردند.

سرهنگ «نصیری» اذعان کرد: در ادامه این طرح با تحقیقات فنی و پلیسی 20 سارق دستگیر که به 36 فقره انواع سرقت در سطح شهرستان اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد با تاکید بر جدیت و قاطعیت پلیس در اجرای طرح های پاکسازی نقاط و محلات آلوده و جرم خیز شهرستان ، افزود: زنگ هشدار پلیس برای مخلان نظم و آسایش عمومی به صدا در آمده و پلیس با بهره گیری از کلیه امکانات و تجهیزات خود با مجرمان با قاطعیت تمام برخورد می کند.

 

توقیف محموله 10 میلیاردی پارچه قاچاق قبل از ورود به بازار

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان، از توقیف یک دستگاه کامیون «بنز» و کشف 4 تن پارچه قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس این استان خبر داد.

سرهنگ «محمودمیرحسینی» گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن کنترل محورهای مواصلاتی، یک دستگاه کامیون بنز را متوقف و مورد بازرسی قرار داده که 4 تن پارچه خارجی قاچاق کشف شد.

سرهنگ میرحسینی ضمن اشاره به دستگیری یک متهم در این زمینه گفت: ارزش این محموله پارچه قاچاق، 10 میلیارد ریال برآورد شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان یزد با بیان اینکه متهم این پارچه های قاچاق را از جنوب کشور بارگیری کرده و قصد توزیع در بازار یزد را داشت خاطرنشان کرد: محموله کشف شده تحویل سازمان تعزیرات حکومتی استان شد.

 

دستگیری 2 متهم با کشف بیش از 200 راس دام قاچاق

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان از توقیف دو دستگاه کامیون و کشف 263 راس دام فاقد مجوز دامپزشکی به ارزش دو میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ «محمدرضامزیدی» گفت:  ماموران پلیس آگاهی هنگام کنترل محورهای مواصلاتی، دو کامیون که از جنوب کشور عازم خراسان شمالی بودند را متوقف کردند.

مزیدی ادامه داد: ماموران پلیس در بازرسی از این کامیون ها، 263 راس گوسفند قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی را کشف و دو متهم را نیز دستگیر و به مراجع قانونی معرفی کردند.

سرهنگ مزیدی ارزش برآورد شده این محموله دام¬ های قاچاق را دو میلیارد و 100 میلیون ریال بیان کرد و گفت: دام¬ های کشف شده به قرنطینه اداره دامپزشکی استان تحویل داده شد.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان یزد در پایان یادآور شد: قاچاقچیان این دام¬ ها را بدون داشتن مجوز دامپزشکی از جنوب کشور بارگیری و قصد انتقال و توزیع در خراسان شمالی را داشتند که با تلاش ماموران پلیس شناسایی و محموله توقیف شد.

 

کشف 99 کیلوگرم تریاک در خاتم

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از کشف بیش از 99 کیلوگرم تریاک توسط ماموران پلیس این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ «حسین منصوری» اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان خاتم با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از حمل و جابجایی موادمخدر توسط قاچاقچیان مطلع شده و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی تصریح کرد: در همین رابطه مأموران انتظامی این شهرستان حین گشت زنی های هدفمند و نامحسوس در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون دانگ فنگ مشکوک و خودرو را متوقف کردند.

سرهنگ منصوری ادامه داد: مأموران در بازرسی از این خودرو موفق شدند 99 کیلوگرم تریاک را که در زیر بار اسکلت فولادی جاساز شده بود کشف و راننده خودرو را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به همراه مواد کشف شده تحویل مراجع قضائی شد، اظهار داشت: پلیس با تمام توان در راستای تامین نظم و امنیت و ارتقاء احساس امنیت شهروندان تلاش می کند.

 

سارق کابل های ایستگاه راه آهن بافق دستگیر شد

 فرمانده انتظامی شهرستان بافق از دستگیری سارق کابل های ایستگاه راه آهن و کشف مقادیری کابل مسروقه توسط مأموران پلیس آگاهی شهرستان خبر داد.

سرهنگ «محمد کمالی» گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان بافق در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و به دنبال گشت زنی در سطح شهر، به فردی که حامل مقادیری کابل و علائم الکترونیکی بود مشکوک شدند.

سرهنگ کمالی ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی، بلافاصله نامبرده را دستگیر و به اداره آگاهی انتقال دادند که طی بازجویی از وی مشخص شد کابل ها را از ایستگاه راه آهن سرقت کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پلیس آگاهی شهرستان ضمن هماهنگی با مقام قضائی از منزلش نیز بازرسی و مقادیر دیگری از انواع کابل و سیم از منزلش کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بافق خاطرنشان کرد: در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی در معیت متهم به دادسرا ارسال شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.