شناسه : 35264618
مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد اعلام کرد


مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با بیان این نکته که هم اکنون در استان یزد به وجود ۳۰۰ مدرسه دیگر نیازمندیم اذعان داشت: برای احداث این تعداد مدرسه نیاز به اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می باشد.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا گفت: هم اکنون ۲۸۰ پروژه فعال با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در استان یزد توسط اداره کل نوسازی مدارس یزد در حال اجراست.

 محمدرضا عارفی افزود: ۴۴ پروژه مهر ماه امسال در استان افتتاح می شود که این پروژه ها شامل 33 پروژه‌ آموزشی در قالب ۲۳۵ کلاس آموزشی، ۴ پروژه در قالب سالن ورزشی و ۷ پروژه شامل مرکز مشاوره، کانون، نماز خانه و ... با اعتبار ۴۵۸ میلیارد ریال است.

 وی اعلام کرد: توزیع بیش از ۱۵ هزار نفر تجهیزات آموزشی شامل میز، صندلی و امکانات آموزشی، توزیع ۱۰ هزار مترمربع فرش نمازخانه، تعویض بیش از حدود پنجاه هزار پرده رادیاتور با اعتبار بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان، تجهیز حدود دو هزار کلاس درس آموزشی به سیستم استاندارد سازی گرمایشی و سرمایشی با اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد تومان از دیگر اقدامات اداره کل نوسازی مدارس استان یزد در سال گذشته است.

عارفی تاکید کرد:  آسفالت ۱۳۰ هزار متر مربع و همچنین ایزوگام ۱۱۰ هزار متر مربع از مدارس استان با اعتبار ۵ میلیارد تومان انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد در سال های ۹۵ و ۹۶ نسبت به سالهای قبل گفت: در سال ۹۴ اعتبار اداره کل نوسازی مدارس چیزی در حدود ۲۲ میلیارد تومان بود که خوشبختانه این رقم در سال ۹۵ به ۴۵ میلیارد و در سال ۹۶ به ۶۸ میلیارد تومان رسیده است.

 وی با تاکید بر نقش سازنده خیرین در تجهیز و ساخت مدارس گفت: بحمدالله با همت والای خیرین یزدی و تعامل خوب همکارانمان در سال 96 مشارکت خیرین در طرح های توسعه، نوسازی و بازسازی مدارس نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

 عارفی با بیان این نکته که هم اکنون در استان یزد به وجود ۳۰۰ مدرسه دیگر نیازمندیم اذعان داشت: برای احداث این تعداد مدرسه نیاز به اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می باشد.

وی اضافه کرد: از این 300 مدرسه مورد نیاز هم اکنون ۲۵۰ مورد در استان موجود بوده اما متاسفانه فرسوده هستند که باید تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی شوند. همچنین با توجه به افزایش جمعیت در حواشی شهر یزد و در شهرک های جدید مسکن مهر نیاز به احداث ۵۰ مدرسه جدید در مرکز استان می باشد.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.