شناسه : 34378518
مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان یزد:


عارفی خاطر نشان کرد : با نیازسنجی صورت گرفته دراستان، با کمبود حدود 360 مدرسه مواجه هستیم که از این تعداد 300مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی داشته و 60 مدرسه آن نیزباید در بافت های جدید نظیر اسکان و بلوار مدرس احداث شود

به گزارش یزد آوا؛ مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان یزد صبح امروز در نشستی خبری از رشد 51 درصدی اعتبارات این سازمان در سال 96 خبر داد و گفت: باهمت همکارانم در سازمان نوسازی مدارس استان در سال گذشته شاهد این میزان افزایش چشمگیر اعتبارات بودیم.

محمدرضا عارفی بابیان این مطلب که در سال 96 یکی از اولویت‌های ما اصلاح شاخص‌ها و عملکردها با اولویت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام  بود گفت: در سال 95 برای اتمام  42 پروژه نیمه‌تمام برنامه‌ریزی صورت گرفت و مقرر شد تا پروژه‌های دارای بیش از 40 درصد پیشرفت را شناسایی و جهت اتمام آن‌ها اقدام شود که البته تاکنون تعداد 20 پروژه یا افتتاح‌شده و یا در حال تکمیل و عقد قرارداد هستند.

عارفی در ادامه از وجود 115 پروژه آموزشی،فرهنگی،ورزشی با اعتبار 45 میلیارد تومان در سال 95 خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته در سال گذشته تعداد این پروژه ها به 278 پروژه با اعتبار 68 میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان همچنین از استاندارد سازی سیستم گرمایشی 1900کلاس درس خبر داد و ابراز داشت: این استاندارسازی با اعتبار 30میلیارد تومان انجام شده که هنوز 1500 کلاس دیگر نیاز به استاندارسازی سیستم گرمایشی دارند.

عارفی تصریح کرد: در اواخر سال 95 نزدیک به 3.8 میلیارد تومان سهمیه قیر رایگان در اختیار این سازمان قرار گرفته که با آن 130 هزار متر مربع آسفالت ،حدود15 هزار متر مربع زیرسازی وحدود 80 هزار مترمربع ایزوگام درسطح مدارس استان انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به جذب اعتبار از کمیساریای عالی پناهندگان برای مدارس اتباع بیگانه اشاره کرد و گفت:سهمیه  استان یزد برای مدارس اتباع بیگانه سه پروژه بوده که نزدیک به 33 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته و توانسته در حدود 19 میلیارد تومان ان را از طریق اعتبار  کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان جذب کند.

مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان افزود: این سه پروژه در شهرستآن‌های یزد (2پروژه) و مهریز (یک پروژه) در نظر گرفته شده که البته یکی از پروژه‌های یزد و پروژه مهریز تا مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

عارفی از برگزاری هشتمین همایش ملی و اولین همایش بین المللی «مدرسه ایرانی –معماری ایرانی» در یزد خبر داد و گفت:  این همایش در اسفندماه و با حضور هزار میهمان ، 700 نفر از کارمندان ادارات نوسازی کشور و پیمانکاران این بخش  به صورت کارگاه های اموزشی برگزار می شود.

عارفی خاطر نشان کرد : با نیازسنجی صورت گرفته دراستان، با کمبود حدود 360 مدرسه مواجه هستیم  که از این تعداد 300مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی داشته و 60 مدرسه آن نیزباید در بافت های جدید نظیر اسکان و بلوار مدرس احداث شود بنابراین تلاش می کنیم تا 5 سال آینده با تامین این میزان نیاز، استان یزد را در این زمینه بی نیاز سازیم.

مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان در بخش دیگر تصریح کرد: هرسال مراسمی برای تقدیر از خیران مدرسه ساز برگزار می شود که امسال هم  بیستمین مراسم آن در 20 اردیبهشت ماه در مدرسه ایرانشهر یزد با رویکرد رویش نیک اندیشان جوان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به رشد 31 درصدی کمک خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: در سال گذشته باهمت خیران و با اعتبار 50 میلیارد تومانی آنان 34 پروژه آموزشی شامل 270 کلاس کلنگ زنی شد و 27 پروژه اموزشی شامل 27 کلاس درس افتتاح‌شده است.

مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان درپایان بابیان اینکه  دست تک تک خیرین یزد را می بوسیم اذعان داشت: هنوز 67 پروژه نیمه‌تمام خیری دیگر وجود دارد که برای اتمام آن‌ها  به اعتباری حدود 40 میلیارد تومان نیازاست.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.