شناسه : 36504073
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد خبر داد


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد گفت: در سال گذشته بالغ‌ بر دو میلیارد و 130 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی توسط مردم نیک‌اندیش و متدین یزد به ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد اهداشده است.

به گزارش یزد آوا، محمدرضا جعفری خرمی در مصاحبه با یزدرسا، بابیان اینکه در سال گذشته بالغ ‌بر دو میلیارد و 130 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی توسط مردم نیک‌اندیش و متدین یزد به ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد اهداشده است گفت: از این میزان  یک میلیارد و 520 میلیون تومان وجه نقد، 360 میلیون تومان طلاجات و 250میلیون تومان کاشی،سرامیک و مصالح ساختمانی بوده است.

اتمام صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد از اتمام خاک‌برداری صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلا خبر داد و گفت: همچنین سقف یک طبقه و نیم از این صحن زده‌شده و درحال بتون‌ریزی نیم‌طبقه باقی‌مانده هستیم ضمن اینکه کار ساخت‌وساز صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف نیز تقریباً رو به اتمام است و بخش‌هایی از صحن نیز تحویل داده‌شده است.

خرمی در خصوص میزان سهم یزدی‌ها  در ساخت‌وساز این صحن‌ها هم گفت: به دلیل اینکه کار ساخت‌وساز صحن‌ها توسط شرکت‌های بزرگ عمرانی صورت می‌گیرد تمام کمک‌های نقدی به‌حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور واریز می‌شود و به همین دلیل میزان سهم مشارکت هر  استان در ساخت این صحن‌ها مشخص نیست.

وی همچنین از ساخت و نصب دو درب طلاکوب در سال گذشته در یزد جهت نصب در حرم حضرت مسلم بن عقیل (ع) خبر داد.

توزیع روزانه 40 هزارپرس غذا به طور میانگین در بین سیل زدگان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  در بخش دیگری از سخنانش در خصوص کمک‌های ارسالی در سال جاری به عتبات عالیات اظهار داشت: به دلیل بارندگی‌های اخیر و بروز خسارات سیلاب در برخی استان‌ها در سال جاری اقدامات ستاد را برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده متمرکز کردیم و حتی در این زمینه به موکب‌های اربعین جهت خدمت‌رسانی، فراخوان زده شد و 9 موکب پای‌کار آمدند که 2 موکب در استان لرستان و 7 موکب در استان خوزستان مستقرشده و تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان روزانه بین 11 تا 20 هزار پرس غذا در هر وعده  بین هم‌وطنان سیل‌زده توزیع کردند.

وی تصریح کرد: البته  با توجه به استقرار خانوارهای سیل‌زده در منازل خود و یا منازل استیجاری در نظر گرفته‌شده در ایام ماه مبارک،کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی توزیع جیره غذایی خانوارهای سیل‌زده را در این ماه بر عهده گرفتند.

دعوت از استادکاران و کارگران ساختمانی برای بازسازی عتبات عالیات

خرمی در خصوص نحوه اهدای نذورات و کمک‌های مردمی به این ستاد گفت: مردم خداجو و ارادتمند به اهل‌بیت(ع)  یزد می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره‌حساب 1-1100000-822-3428 و یا شماره کارت 6273811099593235 نزد بانک انصار به نام ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد واریز کنند و پس‌ازآن با ستاد تماس گرفته و اعلام کنند مبلغ  واریزی برای ساخت‌وساز کدام‌یک از حرمین شریفین هزینه شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد  ادامه داد: مردم عزیز می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را در یزد با مراجعه  به دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان  واقع در بلوار شهید منتظر قائم کوچه مهتاب و در شهرستان‌ها به دفاتر هر شهرستان اهدا کنند.

وی در پایان از استادکاران و کارگران ساختمانی در رشته‌های سنگ‌کار و کمک سنگ‌کار،کاشی‌کار،نماکار و بنا، برای مشارکت در ساخت‌وساز عتبات عالیات دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.