شناسه : 38110878
مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد خبر داد

یزد، استانی با کمترین میزان خاموشی در کشور


آرش نواب گفت: میزان خاموشی در استان یزد 63 دقیقه یعنی کمتر از 8 درصد میانگین کشوری است و در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، آرش نواب پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان گفت: شبکه برق استان 19 هزار کیلومتر طول دارد که 10 هزار کیلومتر از آن مربوط به برق فشار متوسط و مابقی مربوط به شبکه فشار ضعیف است و 116 هزار ترانس نیز در سطح استان نصب شده است.

وی با بیان اینکه سهم صنعت از برق استان 49 درصد است، گفت: 11هزار و 731 مشترک برق صنعتی، 10 هزار و 214 مشترک برق کشاورزی و 559 هزار مشترک برق خانگی در استان وجود دارند و میزان برق وارداتی به استان 870 میلیون کیلووات است.

مدیرعامل شرکت  توزیع برق یزد با اشاره به وضعیت نعمت برق در روستاهای استان عنوان کرد: 72/99 درصد روستاهای استان از نعمت برق برخوردارند و درواقع  هیچ روستای دارای بالای 10خانوار در استان وجود ندارد که از نعمت برق برخوردار نباشد ضمن اینکه بیش از دو هزار چاه‌های کشاورزی یعنی 2/96 درصد چاه‌های استان برق دار است.

نواب میزان بدهی تمامی مشترکان به شرکت توزیع برق استان را بالغ بر 145 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان بدهی 35 میلیارد تومان مربوط به مشترکان خانگی است که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی در خصوص میزان خاموشی‌ها در استان نیز گفت: با وجود اینکه میانگین کشوری خاموشی در کشور به ازای هر مشترک به صورت متوسط 880 دقیقه هست خوشبختانه در استان یزد با تلاش همکاران بنده میزان خاموشی در استان یزد 63 دقیقه یعنی کمتر از 8 درصد میانگین کشوری است و در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌ایم.

نواب در خصوص درصد تلفات برق در استان نسبت به میانگین کشوری نیز گفت: متوسط کشوری در این زمینه 9.9 درصد است در حالی که در استان یزد درصد تلفات 6.5 درصد است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.