شناسه : 39171664
استاندار یزد:

یزد به خوبی با فرهنگ شهادت آشنا است


طالبی استاندار یزد تاکید کرد: یزد به خوبی با فرهنگ شهادت عاشورا و شهادت آشنا است و ذکر امام حسین در این دیار ذکری آشنا است.

به گزارش یزد آوا، محمدعلی طالبی استاندار یزد صبح امروز در اجلاسیه دومین کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد گفت: حضور مبارک امام زمان در فرهنگ ما همراه با وعده پیروزی نهایی است و درخشان ترین نقطه این مسیر حماسه عاشورا است که برای همیشه تاریخ راه را روشن کرد.

وی گفت: ما شهادت را از قیام امام حسین(ع) آموخته ایم شهادت در فرهنگ ما مترادف با حسینی بودن است.

طالبی تاکید کرد: یزد به خوبی با فرهنگ شهادت عاشورا و شهادت آشنا است و ذکر امام حسین در این دیار ذکری آشنا است. یاران حسین عاشقان شهادتند و کسانی هستند که تحت هیچ شرایطی دست از حق برنمی دارند و این اتفاق بارها و بارها در تاریخ تکرار می شود.

وی با تجلیل از برگزاری کنگره چهار هزار شهید استان یزد گفت: 4 هزار شهید استان یزد در واقع 4 هزار پرچم سرخ نشانه همراهی یزد با ظلم ستیزی هستند و برزگرای کنگره شهدا ادای دینی کوچک به جایگاه بلند شهدا است.

استاندار یزد ابراز داشت: این کنگره با مختصاتی بی نظیر در پاسداشت شهدا برگزار شد لذا جا دارد از همه کسانی که با ما همکاری کردند به ویژه فرمانده سپاه و نمایندگان مجلس تشکر ویژه ای داشته باشم.

طالبی تصریح کرد: ما در این کنگره از شعارزدگی فاصله گرفیتم و خدمات قابل توجهی انجام شد. تاثیر این کنگره همدلی و انسجام بیشتر در استان است و فارغ از رنگ ها و سلایق کمر همت بستیم و پیش می رویم.

استاندار یزد با بیان اینکه این کنگره می تواند آغازی برای تحولات بیشتر باشد عنوان کرد: امروز پایان کنگره نیست و کنگره ای که بر مفهوم جهاد استوار شده پایان ناپذیر است.

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.