شناسه : 36266406
مدیر تعاون روستایی استان یزد:


مدیر تعاون روستایی استان یزد گفت: 101 مرکز میوه فروش با هماهنگی فرمانداری یزد و مسئولان سازمان صمت استان، چهار مرکز توسط تعاون روستایی و 10 مرکز توسط شهرداری برای عرضه میوه‌ها در یزد در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، علی جهازی ظهر امروز در نشست کارگروه تنظیم بازار استان یزد با اشاره به ذخیره سازی میوه برای ایام پایانی سال گفت: هم اکنون 818 تن پرتقال و 545 تن در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است که 197 تن از پرتقال‌ها را، پرتقال تامسون و مابقی پرتقال والنسیا تشکیل می‌دهد.

راه اندازی سامانه الکترونیکی برای خرید میوه تنظیم بازار

وی ادامه داد: 101 مرکز میوه فروش با هماهنگی فرمانداری یزد و مسئولان سازمان صمت استان، چهار مرکز توسط تعاون روستایی و 10 مرکز توسط شهرداری برای عرضه میوه‌ها در یزد در نظر گرفته می‌شود و یک سامانه الکترونیکی نیز در استان راه‌اندازی می‌شود که مردم بتوانند میوه تنظیم بازار را به صورت آنلاین خریداری و درب منزل تحویل بگیرند.

مدیر تعاون روستایی استان یزد افزود: 79 مرکز میوه‌فروشی نیز در شهرستان‌ها با مکاتبه‌ای با فرمانداری‌های شهرستان‌ها انجام شده راه اندازی می‌شود و  کلیه تعاونی‌های روستایی نیز تجهیز تا به عرضه میوه برای روستاییان بپردازند.

راه‌اندازی سامانه بازرسی برای نظارت بر توزیع میوه تنظیم بازار

جهازی گفت: سامانه بازرسی در جهت نظارت بیشتر در توزیع میوه تنظیم بازار در استان یزد راه‌اندازی شده است که تنها مختص استان یزد و در هیچ استان دیگری این سامانه فعال نیست تا بتوان بر توزیع میوه‌های تنظیم بازار در یزد نظارت داشت 

وی افزود:  طبق اعلام کمیته راهبردی، 25 اسفندماه زمان شروع عرضه و فروش میوه‌های تنظیم بازار است که این زمان اعلام شده دیر است و بسیار بهتر بود که این تاریخ از 22 اسفند شروع شود تا مردم زمان بیشتری داشته باشند و به آسودگی بتوانند میوه تنظیم بازار را تهیه کنند.

عرضه میوه تنظیم بازار 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی

مدیر تعاون روستایی استان یزد  با بیان اینکه برای حمل میوه در سطح شهر نیاز به مجوز تردد کامیون در سطح شهر از سوی پلیس راهور است گفت: در این  زمینه نیاز به همکاری شهرداری نیز است و برای کلیه شهرستان‌ها نیز برنامه ریزی شده تا روز جمعه بارگیری و اقدامات لازم را برای فروش و عرضه میوه انجام گیرد.

جهازی با بیان اینکه چنانچه تاریخ توزیع براساس اعلام کمیته راهبردی باشد کار توزیع میوه از صبح روز 25 اسفندماه خواهد بود عنوان کرد: نرخ میوه تنظیم بازار براساس نرخ میوه مشابه در بازار است که پرتقال 15 تا 20 درصد زیر قیمت خرده فروشی و سیب 10 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی در مراکز در نظر گرفته شده عرضه می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.