شناسه : 35044610
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش یزد:


رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش یزد در گفت: 25 پایگاه در سطح استان از بعد از اعلام نتیجه اولیه کنکور شروع به فعالیت کرده و در امر انتخاب رشته داوطلبان فعال هستند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا در خصوص انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری گفت: 25 پایگاه در سطح استان از 13 مرداد در امر انتخاب رشته فعال هستند که مرکز مشاوره امام حسین (ع)، دبیرستان شاهد نسیم سبحان به عنوان پایگاه ناحیه یک و مرکز مشاوره دکتر طاهری به عنوان اپایگاه ناحیه 2 در شهر یزد انتخاب شده‌اند. 

حمیده رادپور عنوان کرد: این مراکز در سراسر استان بعد از اعلام نتیجه اولیه کنکور شروع به فعالیت کرده و تا آخرین روز انتخاب رشته به کار خود ادامه می‌دهند. مشاوران متخصص و مجرب در پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور استان حضور دارند که مقدمه و زمینه انتخاب رشته مناسب برای ورود هرچه بهتر دانش‌آموزان را به دانشگاه فراهم می کنند.

وی تصریح کرد:  با توجه به اینکه مشاوران مدارس در خط مقدم ارتباط با داوطلبان آزمون سراسري بوده و با نيازها، مسائل و مشکلات آنها کاملا آشنا هستند و دانش آموزان دبيرستاني و پيش دانشگاهي مشاوران را اولين منبع اطلاعاتي قابل اعتماد مي دانند و بسياري از مسائل و مشکلات خود را با ايشان در ميان مي گذارند آگاه ترین و مطمئن ترین افراد برای انتخاب رشته دانش آموزان بشمار می آیند.

رادپور افزود: با در نظر گرفتن اینکه آگاهی از امکان اشتغال در هر يک از رشته های تحصيلی، آشنايی با رشته ها و دانشگاه ها، وجود مراکز مشاوره کنکور و مشاوران کاردان، آشنايی با چگونگی انتخاب رشته، اطلاع رسانی در خصوص انتخاب رشته، دوري از عوامل اضطراب زا و دسترسي به انتخاب هاي داوطلبان سال هاي گذشته اطلاعات مهمی هستند که باید به داوطلبان داده شود مشاوران اموزش و پرورش در زمینه های مذکور از آگاهی خوبی برخوردارد. 

وی عنوان کرد: متاسفانه مشاورنماها و افرادی که بدون تخصص اقدام به انتخاب رشته می نمایند بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های داوطلبان و نداشتن تخصص لازم اقدام به انتخاب رشته می‌کنند که زیان‌های جبران ناپذیری را به داوطلب و آینده او وارد می‌کنند که تبعات آن بی انگیزگی‌های تحصیلی و رشته‌ای و بعضا انصراف از رشته و دانشگاه خواهد بود.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش یزد لیست پایگاه‌های انتخاب رشته در سطح استان را به شرح جدول زیر اعلام کرد:

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.