شناسه : 36333421
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:


مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: تاکنون شش تیم امداد رسان از استان یزد جهت آبکشی از منازل به همراه 26 دستگاه لودر و بولدوزر جهت بازگشایی راه‌های مسدود شده به مناطق سیل زده اعزام شده‌اند.

هادی هادی نسب در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص اقدامات انجام شده از سوی استان برای کمک به سیل زدگان گفت: تاکنون شش تیم امداد رسان جهت آبکشی از منازل به همراه 26 دستگاه  لودر و بولدوزر جهت بازگشایی راه‌های مسدود شده  و 40 نفر نیروی امدادی از استان یزد به مناطق سیل زده اعزام شده ‌اند.

وی برگزاری جلسات مدیریت بحران و دعوت از موکب های اربعین استان جهت پخت غذا در منطقه به تعداد هر روز 10 هزار پرس غذای گرم را از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران استان یزد عنوان کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد افزود: شش تیم سه نفره آبکشی به همراه ادوات از آبفا و آتش نشانی‌های شهرستان‌های استان و 40 نفر از نیروی طلاب و بسیجی جهت همکاری به مناطق سیل زده اعزام شدند که این تیم‌ها در مرحله اول در استان گلستان حضور پیدا کردند و در حال حاضر به لرستان و خوزستان اعزام شده‌اند.

هادی نسب با بیان اینکه لایروبی منازل، کمک به جمع آوری لوازم و وسایل منازل بعد از تخلیه آب مهم‌ترین اقدامات نیروهای اعزامی به مناطق سیل زده است، عنوان کرد: نیروهای آتش نشانی وظیفه تخلیه آب منازل و نیروهای راهداری وظیفه راهسازی و بازگشایی راه‌های مسدود شده در این مناطق را به عهده دارند.

وی با اشاره به ارسال محموله‌ و کمک‌های مردمی استان به مناطق سیل زده گفت: کمک‌های ارسالی شامل مواد غذایی و بهداشتی از جمله پتو، آب معدنی، حلوا ارده، نان تازه، نان خشک محلی، بیسکوئیت، ماکارونی، بیل و کلنگ، شیر خشک، برنج، روغن، حبوبات، چکمه، شیرینی ، انواع کنسرویجات ، لباس گرم ، جوراب، مواد شوینده، پوشک بچه و... بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با بیان اینکه تیم های امدادی دیگری نیز در روزهای آینده به مناطق سیل زده اعزام می‌شوند، تصریح کرد: 60 نیروی مردمی از شهرستان‌های استان نیز به صورت تیمی و بصورت خودجوش برای کمک رسانی به این مناطق اعزام شده‌اند که چنانچه اعزام نیروهای مردمی با هماهنگی و مدیریت شده صورت گیرد می‌تواند کمک مناسبی باشد.

هادی‌نسب گفت: مردم استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود برای جبران خسارات سیل زدگان مناطق مختلف کشور را از طریق شماره حساب  99999 نزد تمامی بانک ها به نام جمعیت هلال احمر، شماره کارت بانک ملت  6104337999999996 و شماره کارت بانک رفاه 5894631850259730 و یا کد دستوری #۱۱۲*۷۸۰* واریز کنند.

وی افزود: ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان یزد واقع در خیابان کاشانی و چادرهای مستقر در سطح شهر یزد در میدان شهید بهشتی، میدان امیر چخماق، چهار راه بعثت و میدان آزادی آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای جبران خسارات سیل زدگان مناطق مختلف کشور است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.