شناسه : 39175215
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد:

85 درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی یزد فعال هستند/ کرونا بیکاران حوزه گردشگری را افزایش داد


زاده رحمانی گفت: با اقداماتی که در سال گذشته صورت گرفت آمار کارخانجات فعال مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد به 85 درصد رسید.

محمد زاده رحمانی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، گفت: در سال گذشته که مزین به نام جهش تولید بود با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و مدیرت و تدبیر مسئولان استان، 67 کارخانه و واحد تولیدی تعطیل و راکد مستقر در شهرک های صنعتی استان یزد مجددا احیا و به مدار تولید برگشتند.

وی ادامه داد: با اقداماتی که در سال گذشته صورت گرفت آمار کارخانجات فعال مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان به 85 درصد رسیده است و برای امسال نیز که نام اقتصادی است مطمئنا با پشتیبانی و مانع زدایی‌هایی که صورت می‌گیرد امیدواریم تعداد کارخانه‌های فعال در شهرک‌های صنعتی به بالای 95 درصد برسد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: تعدادی از واحدهای تولیدی که احیا نشدند و یا وارد چرخه تولید نشدند بیشتر به دلیل وجود مشکلات حقوقی و وجود مشکل بین شرکای این واحدهای تولید است که امسال با همکاری و تعامل خوبی که در مجموعه دستگاه قضایی استان هست حل می‌شود و به مدار تولید برمی‌گردند.

زاده رحمانی تصریح کرد: در سال گذشته واقعا جهش تولید در بخش‌های مختلف صنعتی استان علیرغم تحریم، جنگ تحمیلی اقتصادی و شیوع کرونا اتفاق افتاد و در بخش نساجی، کاشی و سرامیک و همچنین در فولاد جهش تولید داشتیم و در سایر بخش‌ها نیز با جهش تولید مواجه بودیم که آمار و ارقامی که در سال 99 در این زمینه وجود دارد میزان افزایش تولیدات صنعتی و حتی کشاورزی ما نسبت به سال 98 را نشان می‌دهد.

وی افزود: در سال جدید با برنامه ریزی که از ابتدای سال در حوزه اقتصادی استان آغاز شده، مقرر شده در سالی که پیش رو داریم  به صنایع هایتک، کم آبخواه و تکمیل زنجیره‌های تولید در سطح استان اولویت داده شود.

زاده رحمانی با اشاره به تاثیر شیوع کرونا بر وضعیت واحدهای تولیدی استان و بیکاری گفت: علیرغم اینکه سایه شوم کرونا بر جوانب مختلف زندگی مردم سایه انداخت اما در مقطعی در سال گذشته شاهد تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان شدیم که نشان می‌دهد همه بخش‌های استان دست به دست هم دادند که هم اشتغال موجود و هم اشتغال جدید را حفظ کنند.

وی تصریح کرد: در بخش گردشکری با شیوع کرونا متاسفانه تعداد بیکاران بیشتر شد و هنوز هم بخش گردشگری به وضعیت ماقبل کرونا برنگشته  است و ما به همین دلیل در بخش گردشگری باید دنبال گردشگری ایمن باشیم و با رعایت پروتکل‌ها گردشگری را در بخش داخلی و خارجی شروع کنیم البته در این خصوص تابع دستورات ستاد ملی پیشگیری از کرونا و ستاد استانی پیشگیری از کرونا هستیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد عنوان کرد: برای سال 1400 با چشم اندازی که مشخص است بهتر و برتر از سال گذشته است چرا که بخش‌های خصوص بسیار توانمند شده و حمایت‌هایی از این بخش صورت گرفته و تفاوت نرخ ارزی که وجود دارد صادرات را بهتر و مقرون به صرفه‌تر از گذشته کرده است و بسیاری از تجار و بازرگانان ما نیز نقاط هدف صادراتی و بازار خود را در جمعیت 600 میلیونی کشورهای همسایه شناسایی و تثبیت کرده‌اند که بنابراین امیداورم امسال در صادرات نیز جهش داشته باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.