شناسه : 36407546
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: «طرح همبستگی ملی» که از سوی سازمان بسیج مستضعفین ارائه شده با همت مردم در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده می‌تواند بسیار کارساز باشد.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص ارائه «طرح همبستگی ملی» از سوی سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: باید از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در عرصه‌های مختلف همه در مقام ارائه طرح و هم در مقام اجرا و عمل در راستای منویات امامین انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری عمل می‌کنند و حضور دارند تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه طرح همبستگی ملی در جهت کمک به مناطق سیل زده طرح بسیار پسندیده و تاثیرگذاری است، ادامه داد: متاسفانه خسارت‌های گسترده‌ای به مناطق سیل زده کشور وارد شده است به نحوی که خسارت وارده به حداقل سه استان سیل زده 40 هزار میلیارد تومان برآورد اولیه شده این در حالی است که بودجه عمرانی کشور 63 هزار میلیارد تومان بیشتر نیست.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: تا همکاری و همیاری مردم نباشد مردم مناطق سیل زده به سر و سامان اولیه هم نمی‌رسند، لذا باید تامین نیازها، کارها و مسئولیت‌هایی که وجود دارد تقسیم شود و هر مجموعه یا نهادی بخشی از آن را به عهده بگیرد همانگونه که اکنون نیز تامین نیازهای اولیه سیل زدگان بین گروه‌های جهادی،اصناف و بازاریان، خیرین، موکب‌های اربعین و ... تقسیم شده و هر کدام فعالیتی را انجام می‌دهند.

مدرسی عنوان کرد: نیازهای بعدی مردم مناطق سیل زده تامین مسکن، لوازم و تجهیزات مسکن و سرمایه‌های آنها علاوه بر اماکن عمومی از جمله مساجد، مدارس، راه‌ها و ... است و این جریان در واقع به عنوان آزمون و امتحان الهی برای مردم ما است که طرح همبستگی ملی که هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی، هر کاسب تامین یک کالای اساسی و هر بانک در کشور ساخت یک مدرسه را متقبل شود با همت مردم در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده می‌تواند بسیار کارساز باشد.

وی با بیان اینکه بسیج از همان ابتدای بروز سیل در زمینه‌های مختلف در مناطق سیل زده حضور پیدا کرد، گفت: بسیج طبعا در همه جا حضور دارد و در تداوم این راه و کمک به سیل زدگان هم جهادی وار و بسیجی وار در عرصه‌های معیشتی، سازندگی، فرهنگی و ... همت بالایی خواهد داشت، ما با اعتماد و اطمینانی که به سپاه داریم و همچنین مدیریت قوی‌تری که دولت از خود نشان می‌دهد،  با کمک خیران، نهادها و جمعیت‌های مردمی می‌توانیم در انجام این رسالت و ماموریت موفق باشیم.

انتهای پیام/

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.