شناسه : 30286889
مدیرکل دفتر امور زنان استانداری یزد خبرداد


مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد از اجراي طرح توان‌افزايي سازمان‌هاي مردم‌نهاد با عنوان «همياران حقوق كودك و نوجوان در محلات استان يزد» خبر داد.

به گزارش یزد آوا، رقیه کرمانیان مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو، خاطرنشان کرد: طرح توان‌افزايي سازمان‌هاي مردم‌نهاد با عنوان «همياران حقوق كودك و نوجوان در محلات استان يزد» با همكاري دستگاه‌هاي عضو سند برنامه عمل جامع حقوق كودك و نوجوان استان و سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال در حوزه كودك و خانواده در تمام شهرستان‌هاي استان اجرا خواهد شد.

وی هدف از اجراي این طرح را ارتقای آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی كودكان، نوجوانان و خانواده‌هاي آن‌ها عنوان کرد و افزود: توسعه مشارکت سازمان‌هاي مردم‌نهاد در ارتقاي فرهنگ رعايت حقوق كودك و نوجوان و پيشگيري از آسیب‌ها و کودک‌آزاری در سطح خرد و كلان، ارتقاي سطح آگاهي و بينش افراد در زمینهٔ كليه حقوق (عمومي- كيفري- جزا و ...) کودكان و نوجوانان در سطح ملي و بین‌المللی، توان‌افزایی و ارتقاي دانش مددكاري به سازمان‌هاي مردم‌نهاد و مربيان حوزه كودك و نوجوان در زمينه چگونگي برخورد با آسيب‌هاي اتفاق افتاده يا پيش رو از دیگر اهداف این طرح است.

کرمانیان اظهار کرد: با آموزش ۳۰ تشكل مردم‌نهاد در فاز اول طرح و در فاز دوم بيش از هزار نفر از زنان و كودكان انجام خواهد شد.

این مسئول در مورد آموزش‌های قابل‌ارائه به سمن‌ها و ديگر گروه‌هاي هدف تصریح کرد: این آموزش‌ها در قالب موضوعاتی نظیر مسائل حقوقي در حوزه كودك و نوجوان، مسائل تربيتي و مشاوره‌ای در حوزه كودك و نوجوان، مسائل حقوقي و تربيتي از نگاه شرع و اسلام و موضوعات اجتماعي و مددكاري اجتماعي در حوزه كودك و نوجوان ارائه خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد گفت: اين طرح در كارگروه زنان و خانواده با حضور اعضا كارگروه و اعضاي سند جامع حقوق استان یزد مصوب شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.