شناسه : 37902981
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد:


علی نمازی گفت: هم اکنون بیش از 620 هزار نفر در استان یزد سهام عدالت را دارند که ارزش ریالی سهام سهامداران عدالت در استان 1.28 درصد کشور است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، علی نمازی در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با موضوع سهام عدالت گفت: طرح توزیع سهام عدالت از سال 1385 آغاز شد و در چندین مرحله ثبت مسمولین سهام انجام شد که نهایتا از 97.4 درصد مشمولین سهام در استان یزد ثبت نام به عمل آمد.

 وی با بیان اینکه سهم مشمولین سهام عدالت در استان 1.26 درصد کل سهم در کشور است، ادامه داد: هم اکنون بیش از 620 هزار نفر در استان یزد سهام عدالت را دارند که ارزش ریالی سهام سهامداران عدالت در استان یزد 1.28 درصد کشور است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد عنوان کرد: پیگیری‌هایی زیادی در سال‌های گذشته برای آزادسازی سهام عدالت انجام گرفت و خوشبختانه امسال مقام معظم رهبری با صدور ابلاغیه‌ای ضمن موافقت با این موضوع، موارد سه‌گانه‌ای را به عنوان امور لازم‌الرعایه در این واگذاری‌ها مورد تاکید قرار دادند که هر سه مورد به نفع سهام‌داران و مردم است.

نمازی افزود: در سطح کشور نزدیک به 50 میلیون نفر سهام عدالت را دارند و باید در مدت یک ماهه‌ نهایتا تا ساعت 24  8 خرداد ماه به سایت سازمان خصوصی سازی مراجعه کنند و اطلاعات خود را ویرایش، تایید و پس از آن روش سهام‌داری خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در روش سهام‌داری مستقیم فرد مالکیت و مدیریت سهام را به صورت مستقیم خودش در دست می‌گیرد و می‌تواند خرید و فروش بخشی از سهام که آزاد می‌شود را انجام دهد و در روش غیر مستقیم، سهامدار مالکیت و مدیریت سهام را مستقیما در دست ندارد و از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، ساماندهی سهام انجام می‌شود.

نمازی اکنون هیچ برنامه‌ای برای ثبت نام جدید برای سهام عدالت وجود ندارد، گفت: مردم باید توجه داشته باشند که برخی افراد سودجویی قضد کلاهبرداری از آنها با عنوان ثبت نام سهام عدالت داشته باشند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد عنوان کرد: سهام عدالت ترکیبی از سهام 49 شرکت قابل قبولی در سطح بورس هستند که از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و جزئیات سهامی هر فرد نیز در این شرکت‌ها در ماه‌های آینده اعلام می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.