شناسه : 36569507


بر اساس آمارهای رسمی در سال گذشته 46 هزار و 479 نفر در استان یزد مقرری بازنشستگی از سازمان تامین اجتماعی دریافت می کردند که نسبت به سال 96 افزایش نزدیک به هشت درصدی داشته است.

به گزارش یزد آوا، بر اساس آمارهای رسمی در سال گذشته 46 هزار و 479 نفر در استان یزد مقرری بازنشستگی از سازمان تامین اجتماعی دریافت می کردند که این آمار با افزایش سه هزار و 406 نفری نسبت به سال 96 افزایش نزدیک به هشت درصدی داشته است.

از کل بازنشستگان استان یزد، 43 هزار و 110 نفر مرد و سه هزار و 369 نفر زن بوده اند که به عبارتی نزدیک به 93 درصد از بازنشسته های استان را مردان و 7 درصد از آن ها را زنان تشکیل می دهند.

همچنین در آمارها آمده است که هزار و 740 نفر بازنشستگی پیش از موعد داشته اند  که به دلیل سخت و زیان آور بودن شغل و کار آن‌ها بوده است.

گفتنی است بیمه شدگانی که ۳۵ سال تمام کارکرده و دارای سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن شرط سنی مقرر در قانون تقاضای بازنشستگی کنند.

همچنین بیمه شدگانی که حداقل ۲۰ سال حق بیمه مقرر را قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی پرداخته باشند با توجه به شرایط سنی لحاظ شده در قانون یعنی 60 سال تمام برای مردان و 50 سال تمام برای زنان‌ می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند و بیمه شدگانی که 30 سال تمام کار کرده و دارای سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، به شرط داشتن ۵۰ سال سن برای مردان و ۴۵ سال سن برای زنان‌ می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند‌.

انتهای پیام/ق

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.