شناسه : 34155176
نوبخت وعده داد


سخنگوی دولت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد گفت: در سال آینده برای یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی برنامه ریزی کرده ایم و در این راستا 12 برنامه تعریف شده و قصد داریم 73 هزار و 400 میلیارد تومان در این رابطه سرمایه گذاری کنیم.

به گزارش یزدآوا، محمدباقر نوبخت شب گذشته در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد گفت: وظیفه سازمان نامه و بودجه کشور این است که از منظر نظارتی نگاهی به عملکرد گذشته دستگاه های اجرایی داشته باشد و از این طریق ماموریت ارزیابی مدیریت صورت بگیرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بیان داشت: در سال گذشته از طریق تسهیلات نظام بانکی 18 هزار میلیارد تومان به بیش از 24 هزا واحد تولیدی بخش خصوصی اعطا شد.

سخنگوی دولت اظهار کرد: در بخش طرح های عمرانی دولتی نیز 42 هزار و 100 میلیارد تومان اعتبارات از خزانه برای این امر اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در نتیجه در نه ماهه اول سال 96 از 836 هزار نفر که وارد بازار کار شدند توانستیم برای 819 هزا نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم.

نوبخت گفت: در سال آینده برای یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی برنامه ریزی کرده ایم و در این راستا 12 برنامه تعریف شده و قصد داریم 73 هزار و 400 میلیارد تومان در این رابطه سرمایه گذاری کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان بر شایستگی یزد برای استفاده از این منابع تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: بازار کالای ما به نسبت گذشته یک تعادلی دارد، بله کالاهای ما نسبت به سال گذشته 8 تا 10 درصد گران شد اما در مقایسه با آن گرانی 40 درصدی نسبتا متعادل بود.

وی افزود: بازار کار با یک نابسامانی بزرگی مواجه بود به طوری که خالص اشتغال طی چهار سال قبل از سال 92 فقط 14 هزار نفر بود.

نوبخت تاکید کرد: اقتصاد ما رو به رشد است، درست است که نتوانستیم برای مردم رفاه ایجاد کنیم اما نسبت به گذشته به سمت رشد می رویم.

نوبخت با اشاره به تلاطم اخیر بازار ارز گفت: برای ما مهم بود که چرا بازار ارز که طی چهار سال گذشته متعادل بود از نیمه دوم سال 96 تعادل خودش را از دست داده و اقتصاد ما را تحت الشعاع قررار می دهد.

وی ادامه داد: در حوزه بازار پول، بازار ارز ما که یک بازار فرعی است با عدم تعادل، شوک و نوسان مواجه شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح کرد: از نیمه دوم سال گذشته دو اتفاق این بازار را تحت تاثیر خود قرار داد. یک اتفاق این بود که یک کشور مستکبر زورگو و سیاستمداران موجود کاخ سفید می خواهند با شاخ خود دنیا را بترسانند. خب مگر شما نگفتید راجب مباحث هسته ای با هم توافق بکنیم؟ ماه ها نشستیم وبالاخره  به توافق رسیدیم، این توافق یک توافق جهانی است نمی شود حالا یک کشور بیاید و بگوید من مجددا میخواهم بررسی کنم. با این آدم های غدار پیمان شکن که نمی تواند هر لحظه بحث کرد. لذا از یک سمت با نوعی مباحث سیاسی سعی کردند مجددا شاخ تحریم را به مردم نشان بدهند. پیش بینی می شد تحریم هایی وضع شود خب یک سری موج از این دست سیاسی بود.

وی ادامه داد: همزمان امر دیگری اتفاق افتاد. دولت برای اینکه سرمایه گذاری مقرون به صرفه باشد نرخ سود بانکی را تقلیل داد لذا بخشی از سرمایه ها به جای بانک به بخش خرید ارز وارد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به لزوم بر مدیریت عرضه و تقاضای ارز گفت: سیاست‌های دولت در این راستا بر آن شد که با تک‌نرخی کردن دلار به 4200 تومان و تأمین آن تنها با ثبت سفارش، راه ادعای بنگاه‌ها بر واردات کالا باقیمت بالا را بسته و ثبات قیمت در کشور را موجب شود، از سوی دیگر سازمان برنامه‌وبودجه کشور سه هزار میلیارد تومان نیز به واردات کالاهای خدماتی ضروری نظیر داروها، در راستای ثبات قیمت آن‌ها تخصیص داده است.

نوبخت در بخش دیگی از سخنان خود گفت: امسال بیش از 1000 میلیارد تومان برای کمک به بخش صادرات غیر نفتی کمک خواهیم کرد.

وی در پایان با بیان اینکه ما در برابر یک دنیای زورگو هستیم و لذا مسئولین باید هماهنگ باشند، تاکید کرد: با اطمینان عرض می کنم از همه دستاوردهای این انقلاب که محصول خون شهدا است دفاع می کنیم و تنها کسی که در این مجموعه رو سیاه خواهد بود دشمنان ما هستند که فکر می کنند با قلدری، تهدید و ترس می توانند این ملت را تسلیم کنند.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.