شناسه : 36811062
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:


فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: هدف دشمنان در فضای مجازی بسترسازی برای ایجاد مشکل و مغلوب کردن تمدن اسلامی است پس ما نیز بنا به تاکیدات رهبری، باید از همین فضای مجازی برای مغلوب کردن تمدن غرب استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، سرهنگ رضا پورشمسی در همایش فعالان فضای مجازی و سواد رسانه‌ای که در یزد برگزار شد، با نگاه مبنایی به وقوع جریان فضای مجازی گفت: انسان‌ها با تفکرهای متفاوت تمدن‌سازی‌های متفاوت را دنبال می‌کنند، به گونه‌ای که بالاترین لایه فکری برای یک انسان حوزه تفکر است که نوع نگاه او را به عالم و آدم نشان می‌دهد و این نوع نگاه فرهنگ و در واقع بینش‌ها و باورها را می‌سازد و این فرهنگ در سطح اجرا و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تمدن ساز می‌شود و سپس سبک زندگی را تعریف می‌کند.

وی با بیان اینکه تفکرهای متفاوت، فرهنگ‌های متفاوت و سپس تمدن‌های متفاوت را می‌سازد، ادامه داد: همیشه تقابل بین تمدن اسلامی و تمدن غربی وجود داشته است، ما مدعی تشکیل تمدن اسلامی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به آن تاکید داشته‌اند و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است هستیم و اکنون فضای مجازی دنیا را در خصوص شکل گیری تمدن اسلامی تحت فشار قرار داده است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد عنوان کرد: فضای مجازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی را به چالش کشیده است که آیا اسلام با مبانی خود قادر بله تمدن اسلامی هست، که در آیات و روایات اسلامی به این موضوع پاسخ داده شده که اسلام می‌تواند تمدن ساز شود و حتی از نگاه غربی‌ها از جمله ویل دورانت مولف کتاب تاریخ تمدن بشر نیز این اعتراف وجود دارد که تمدن اسلام از حوادث بزرگ تاریخ است و قدرت تمدن اسلامی به قدری بوده که جهان را در سیطره داشته است بنابراین حوزه تمدن اسلامی چیز جدیدی نیست و از قدیم الایام این تقابل بین تمدن اسلامی و غربی وجود داشته است.

پورشمسی با بیان اینکه غربی‌ها تلاش دارند که تمدن اسلامی را تغییرداده و مغلوب کنند، افزود: آینده پژوهان امریکا اینگونه گفته اند که برای مغلوب کردن یک تمدن، ابتدا باید این باور در تمدن مغلوب ایجاد شود که از تمدن دیگر پایین‌تر است و نکته دیگر اینکه باید این تمدن‌ها با هم در تماس و ارتباط مداوم باشند تا بتوان یک تمدن را مغلوب کرد.

وی با بیان اینکه این دو خواسته آینده پژوهان امریکا را چیزی جز فضای مجازی نمی‌تواند فراهم کند، تصریح کرد: هدف دشمنان در فضای مجازی بسترسازی برای ایجاد مشکل و مغلوب کردن تمدن اسلامی است و بنا به تاکیدات رهبری بر تمدن اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، ما نیز باید از همین فضای مجازی برای مغلوب کردن تمدن غرب استفاده کنیم  و با ارتباط مستقیم با تمدن غرب در فضای مجازی آن را حذف کنیم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خداوند انسان را ناطق آفریده و از این جهت نیز به او برتری داده است، گفت: در حوزه تمدن اسلامی گاهی واژه‌ها به اصطلاح تبدیل و سپس گفتمان را تشکیل می‌دهند که پایداری فرهنگی در پی آن ایجاد می‌شود، مانند «عاشورا» که از یک واژه اکنون به یک گفتمان تبدیل شده است و هر کجا به گوش بخورد در تفکر شیعی قیام امام حسین(ع)، ظلم ستیزی و ... به ذهن متبادر می‌شود و نمی‌توان آن را از فرهنگ شیعه جدا کرد.

پورشمسی افزود: مهم‌ترین نقشی که امروز فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در تقابل با تمدن اسلامی انجام می‌دهند واژه سازی و تکرار آنها برای ایجاد گفتمان و جاری و ساری کردن آن در جامعه است و از جهت به راحتی فرهنگ و تمدن ما را دستخوش تغییر قرار می‌دهند  از جمله آنها تاثیرات آنها بر تربیت فرزندان است که این واژه‌ها و اصطلاحات با فرم، شکل و استیکر و محتواهایی غیرگفتمانی همراه می‌شود که تاثیرپذیری آن بر جامعه را بسیار بالا می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه ما نیز باید در این جنگ تمدن‌ها از ظرفیت فضای مجازی برای مغلوبکردن تمدن غرب استفاده کنیم، عنوان کرد: با وجود تعریف‌ها و تشبیه‌های متعددی که از فضای مجازی بیان می‌شود فضای مجازی به مثابه غریق نجات است که هم خود را نجات می‌دهد و هم دیگران را می‌تواند با خود همراه کند و نجات دهد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.