شناسه : 28650684
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه گفت: مردم در انتخابات با بصیرت، احسن را انتخاب می کنند لذا نامزدها با سیاه نمایی و غوغاسالاری در تبلیغات نمی توانند رأی بیشتر کسب کنند.

به گزارش یزد آوا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان، اظهار کرد: زیبایی این ماه به اعیاد مسعوده آن است که انتظار می رود عموم مردم در جشن های شعبانیه، شأنیت حضرت حجّت(عج) را حفظ کرده و فرصت را از منکر طلبان بگیرند تا این جشن های پاک، آلوده گناه نگردد.

مردم با «بصیرت» احسن را انتخاب می کنند نه با «جو سازی»
حجت الاسلام حسینی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با مسئولین نظام، گفت: ایشان پیدایش تروریسم را از توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با اسلام دانستند و فرمودند: آمریکایی ها همیشه برای ضربه زدن به ایران هر کاری می توانستند انجام دادند اما همه بدانند هرکس علیه ملت ایران تعرّض کند به ضرر خودش تمام می شود.

حسینی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، تصریح کرد: انتظار ملت از نامزدها این است که تبلیغات آنها در شأن ملت و همطراز با فرهنگ و نظام اسلامی باشد؛ با تخریب، سیاه نمائی و غوغا سالاری نمی توان کسب آراء را بیشتر کرد. ایجاد جو افتراء و اتهام علیه هر کدام از نامزدها که مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته اند، حرام و حق الناس است و این مردم هستند که با بصیرت انتخاب خواهند کرد نه با جو سازی و معصیت گرائی که تنها خوش آیند بد خواهان است.

وی افزود: انتخابات پنچمین دوره از شوراها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود که در این رابطه مردم باید، عِرق فامیلی، همسایگی، محّله گرائی و رودربایستی را کنار بگذارند. گزینه منتخب مردم باید مومن، کاردان، دلسوز و برنامه دار باشد و برای اهداف شخصی به میدان نیاید.

تنها تبریک لسانی برای کارگران کافی نیست
خطیب جمعه ابرکوه با گرامیداشت هفته کار و کارگر، اذعان کرد: کارگران و کارفرمایان سربازان و افسران جبهه مقاومت اقتصادی کشور هستند و به لطف خدا فاتح قلّه اقتصاد مقاومتی می شوند. لذا تبریک لسانی برای آنان کافی نیست، بلکه باید زمینه دلگرمی کارگران را بیش از پیش فراهم کرد.

حجت الاسلام حسینی تأکید کرد: سال گذشته کشور دچار رکود و مشکل اقتصادی بود که دامن بسیاری از مراکز تولیدی را گرفت و کارگران را با مشکل معوّقات حقوقی مواجه کرد. مسئولین باید با اندیشه و تدبیر این مشکل را حل کنند زیرا اقتصاد مقاومتی با تولید و اشتغال محقق می شود و در جبهه تقابل با اهداف شیطان بزرگ، این کارگران هستند که فداکاری می کنند.

جنایات اخیر اسرائیل دوباره «فلسطین» را مسئله اول جهان اسلام کرده است
حسینی در ادامه به حوادث یمن، بحرین، عراق و فلسطین اشاره کرد و یادآور شد: دنیا در برابر فریاد مظلومان، پنبه در گوش خود کرده و گویا مسلمانان را از حقوق بشری مستثنی کرده است. بیش از 1500 فلسطینی در بند رژیم خون آشام صهیونیستی از 27 فروردین در اعتراض به برخورد غیر انسانی مأموران رژیم جنایتکار اسرائیل که عموماً بدون محاکمه در بند هستند؛ اعتصاب غذا کرده اند.

وی تصریح کرد: این حرکت انقلابی مردم گرفتار در بند رژیم اسرائیل موجب شده تا نقشه آمریکا، انگلیس و اسرائیل که پدرخواندگان تروریست های سلفی و تکفیری هستند، در جهت به حاشیه راندن قصه پر غصه فلسطین خنثی شود و بار دیگر فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام به جای خود بر گردد.

امام جمعه ابرکوه در خاتمه نیز به مناسبت های پیش رو از جمله میلاد امام حسین(ع)، امام سجاد(ع)، حضرت اباالفضل(ع)، امام زمان(عج) و همچنین هفته معلم اشاره کرد و این مناسبت های مهم را به تمامی شیعیان، پاسداران، جانبازان و معلمان دلسوز، تبریک گفت.

انتهای پیام/م.ف

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.