شناسه : 34242337
ایده نماینده مردم یزد برای حل مشکل آب انتقالی:


نماینده مردم یزد با بیان اینکه با نمایندگان اصفهان نیز صحبت کردیم و به تفاهم رسیدیم منتها کار از دست نمایندگان نیز خارج شده است، افزود: ایده ای که دارم این هست تعدادی از بزرگان مردمی یزد با مردم ورزنه با هم صحبت و گفتگو کنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخریب تاسیسات خط لوله انتقال آب به یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، در پاسخ به اینکه مسئولیت حفاظت از این خط لوله بر عهده کیست؟ گفت: حفاظت از این خط بر عهده نیروی انتظامی استان اصفهان هست که یا از نیروهای خود این استان استفاده می‌کند و یا از مرکز تقویت می‌شود.

ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به سختی حفاظت از خط لوله انتقال آب ادامه داد: خط انتقال آب به یزد به طول 120 تا 130 کیلومتر در آن منطقه هست که شامل لوله انتقال آب، تعداد زیادی حوضچه‌های پمپاژ آب و تیر برق هست و انداختن تیر برق که برق رسانی به ایستگاه‌های پمپاژ آب را انجام می‌دهد راحت ترین راه تخریب است که قبلا این کار با لدر و تراکتور انجام می‌شد اما اکنون با استفاده از پتک و خالی کردن پای تیر برق انجام می‌شود.

وی افزود: با انداختن یک تیر برق، تیر برق‌های اطراف نیز پایین می‌آید و به این صورت برق رسانی به دستگاه‌های پمپاژ آب قطع می‌شود، تخریب لوله انتقال آب کار سختی است اما متاسفانه می‌توان با استفاده از پتک دریچه‌های حفاظت حوضچه‌های پمپاژ آب را شکست و سپس با وارد شدن به حوضچه به دستگاه‌های پمپاژ آب آسیب می‌رسانند.

موسوی بیوکی با بیان اینکه با توجه به طول خط انتقال آب و تعداد زیاد حوضچه و تیر برق حفاظت از آن کار بسیار سختی هست، تصریح کرد: با توجه به گزارشی که نیروی انتظامی اصفهان ارائه می‌دهد حفاظت از خط انتقال آب به تعداد زیادی نیرو نیاز دارد و بیشتر از این نمی‌توان تیم مراقبت را برای آن گذاشت علاوه بر آن که اخیرا تخریب تاسیسات خط انتقال آب در روزهای تعطیل و در زمان تاریکی هوا انجام می‌گیرد و نیروی انتظامی نیز نمی‌تواند با مردم درگیر شود و شیوه توجیهی و مراقبتی را به کار گرفته است.

وی گفت: شورای امنیت ملی و مه دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی انتظامی صدا سیما و ... نسبت به موضوع تخریب تاسیسات انتقال آب به یزد آگاه هستند و تصمیمات و تمهیداتی اندیشیده شده است اما توجیه می‌شود که با مردم کشاورز و زحمتکش روبرو هستیم باید مطمئن شد که کسی در بین مردم و جمعیت نفوذ نکرده باشد که این اقدام خرابکارانه را انجام می‌دهد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه با نمایندگان اصفهان نیز صحبت کردیم و به تفاهم رسیدیم منتها کار از دست نمایندگان نیز خارج شده است، افزود: ایده ای که دارم این هست با توجه به اینکه دستگاه‌های قضایی امنیتی انتظامی نتواستند کاری انجام دهند و شاید توجیه کنند تعدادی از بزرگان مردمی یزد با مردم ورزنه با هم صحبت و گفتگو کنند و به جای اینکه پشت سر همدیگر حرف بزنند رو در رو با هم توافق کنند البته باید این فکر پخته‌تر و سپس عملیاتی شود.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.