شناسه : 10173128
ایوبی:

بودجه اختصاص یافته به سازمان‌سینمایی صرف زیرساخت‌ها می‌شود


حجت الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی با اشاره به بودجه اختصاص یافته به این سازمان گفت: این بودجه صرف زیرساخت‌ها و حمایت بعد از تولید می‌شود. البته این میزان بودجه اندک به ما کمک می‌کند که برای هزینه کردن راه صحیح تری را انتخاب کنیم.

به گزارش یزد آوا به نقل از تسنیم، هفته گذشته حجت‌الاسلام حسن روحانی بودجه پیشنهادی سال 94 را تقدیم مجلس کرد‌. رقم پیشنهادی دولت برای بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از 769 میلیارد تومان است. این در حالی است که در بودجه پیشنهادی سال 93 بودجه این وزارتخانه 623 میلیارد تومان بوده است و این نشان از رشد نسبی بودجه وزارت ارشاد دارد. همچنین بودجه پیشنهادی دولت برای حمایت از سازمان سینمایی  106 میلیارد تومان است. این میزان بودجه در مقایسه با سال گذشته تنها 6 میلیارد تومان رشد داشته است.

حجت الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم در مورد بودجه اختصاص یافته به سازمان سینمایی گفت: این بودجه با وجود مشکلات فعلی واقعا ناچیز است. خیلی امیدوار بودم که امسال افزایش بودجه بیشتری داشته باشیم، البته از طرف دیگر متوجه مشکلات مالی دولت هستیم که باید همکاری کنیم.

ایوبی عنوان کرد: امیدوارم این فقرمان را به درستی تقسیم کنیم تا سال دیگر کار سینما بیشتر پیشرفت کند. ما برنامه های سال 94 را تا پیش از آغاز سال اعلام خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: این بودجه صرف زیرساخت‌ها و حمایت بعد از تولید می‌شود. این میزان بودجه اندک به ما کمک می‌کند که برای هزینه کردن راه صحیح تری را انتخاب کنیم. امیدواریم این بودجه اندک را به گونه‌ای هزینه کنیم که سینما پیشرفت کند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.