شناسه : 30399452
مدیر کل آموزش و پرورش یزد خبر داد


مدیر کل آموزش و پرورش یزد از تحصیل 238 هزار و 319 دانش آموز در سال تحصیلی جدید در مدارس این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مدیر کل آموزش و پرورش یزد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: سال تحصیلی جدید در استان یزد با تحصیل 238 هزار و 319 دانش آموز آغاز خواهد شد که این تعداد در قالب دویست مدرسه و هزار و شصت و نه کلاس سازماندهی می شوند.

احمد شیرزاد افزود: تا کنون 75 درصد از ثبت نام این تعداد از دانش آموزان انجام شده و بقیه دانش آموزان نیز در فرصت باقی مانده ثبت نام خواهند شد.

وی بیان داشت: جمعیت دانش آموزان نسبت به سال گذشته 5.8 درصد رشد داشته که این رشد بیشتر مربوط به مهاجرین و اتباع بیگانه است.

وی ادامه داد: حدود 7 درصد از دانش آموزان ما در یزد که جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر را تشکیل می دهند از اتباع بیگانه هستند. مدارس این دانش آموزان در برخی از شهرستان های استان یزد تفکیک شده اما در استان یزد تا کنون موفق به تفکیک 60 درصد از مدارس اتباع شده ایم.

این مقام مسئول عنوان کرد: اتباع بیگانه فاقد شناسنامه برای تحصیل در مدارس استان می توانند با مراجعه به اداره اتباع معرفی نامه تحصیلی دریافت کنند.

شیرزاد با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد بیان داشت: آنچه یزد را جهانی کرد و کلید طلایی کامیابی فرهنگی در یزد به سه اصل و سه فرهنگ توکل مردمان دارالعباده، سخت کوشی و همدلی میان مردم و مسئولین این استان باز می گردد.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته برای ساخت، ساماندهی و تجهیز مدارس استان اعلام کرد: خیرین مدرسه ساز استان یزد با توجه به کمبود منابع و مشکلات مالی دولت از ابتدای امسال کار ساخت 21 مدرسه و 12 کلاس درس را آغاز کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد ضمن تقدیر از نقش انجمن اولیا و مربیان در همراهی آموزش و پرورش اظهار کرد: هر چقدر مردم در اداره مدارس مشارکت داشته باشند، توفیقات آموزش و پرورش نیز بیشتر می شود. همچنین معیار کیفیت در آموزش و پرورش رضایت اولیاست، چرا که بحث کیفیت در رضایت مردم نمود پیدا می کند.

وی با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات معیشتی معلمان از ساخت 288 آپارتمان برای معلمین فاقد مسکن خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد در پایان از فضاهای غیر ایمن آموزشی، بحث حقوق و معیشت فرهنگیان بازنشسته، معیشت عموم فرهنگیان و بیمه تکمیلی بازنشستگان به عنوان مهمترین چالش های حوزه کاری خود یاد کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.