شناسه : 35831390
مدیر عامل ستاد دیه استان یزد:


مدیر عامل ستاد دیه استان یزد اعلام کرد: هم اکنون 115 نفر به دلیل ناتوانی در پردات مهریه و نفقه در زندان های استان هستند که متاسفانه این آمار نسبت به سال های قبل افزایش داشته است.

به گزارش یزد آوا، اسلام افشون در گفتگو با خبرنگار یزدرسا اظهار داشت: در زندان های استان یزد ۲۵۷ زندانی محکوم مالی وجود دارد که ۱۱۵ نفر از آن ها بدهکاران مهریه و نفقه هستند که متاسفانه نسبت به سال های قبل افزایش داشته است.

وی افزود: ۲۳ نفر از این زندانیان مربوط به تصادفات رانندگی هستند و مابقی نیز بدهکاران مالی، حقوقی، تضامنی را شامل می شوند.

افشون اعلام کرد: بیشترین میزان مهریه ای که موجب زندانی شدن یکی از محکومین مهریه در زندان یزد شده؛ ۷۴۰ سکه بوده است.

وی فقر، بیکاری، اعتیاد را از دلایل عمده افزایش زندانیان مهریه عنوان کرد و اذعان داشت: خوشبختانه با بخشنامه ای که رئیس قوه قضائیه صادر کرده و دستوری که رئیس کل دادگستری استان داده‌ است اعصار محکومین مهریه و نفقه پذیرفته می شود و حتی اعصار آن ها به سکه تعیین نمی‌شود و بر اساس وجه نقد نیز تعیین می‌شود.

افشون با اشاره به ضرورت مشارکت خیرین در کمک به محکومین مالی اظهار داشت: بسیاری از محکومین مالی جرائم غیر عمد از قبیل محکومین حوادث رانندگی و کاراپگاهی، چک های غیر از کلاه برداری به دلیل مبالغ بسیار کمی در زندان به سر می بردند که ناشی از فقر و تنگدستی آن ها است از این رو لازم است خیرین برای آزادی هر چه زودتر آن ها کمک کنند.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.