شناسه : 35905084
شب بازار میدان امام علی (ع) می‌ماند یا می‌رود؟


رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد گفت: مشکل ترافیک شب بازار میدان امام علی (ع) به‌زودی و به‌طور کامل حل خواهد شد.

به گزارش یزد آوا، یکی از وظایف ذاتی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد ایجاد و مدیریت شب بازار و روز بازار محدوده جغرافیایی شهرداری متبوع است. با توجه به طرح انضباط شهری و به سبب جمع‌آوری دست‌فروشان در سطح شهر، این سازمان اقدام به ایجاد شب بازار در پایانه مسافربری میدان امام علی (ع) در اوایل سال گذشته کرد؛ اما استقبال گسترده شهروندان یزدی از این شب بازار باعث ایجاد مشکلات ترافیک و درنهایت نارضایتی ساکنان اطراف میدان امام علی (ع) شده است.


رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: با توجه به اهمیت زنده‌ بودن فضای شهر و بازار آن‌هم تا پاسی از شب مردم یزد از این بازارچه شبانگاهی استقبال کردند و این بزرگ‌ترین دلیل برای استمرار شب بازار است.

محمدرضا دشتی این مسئول خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی اقتصادی مردم و همچنین زمان برگزاری شب بازار شهر يزد باعث شده که این بازارها بیشتر حالت بازار گردی و تفریحی براي شهروندان به خود بگیرد.

وي با بيان این‌که جمع‌آوری و ساماندهي دست‌فروشان شهر منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشي از آن در شهر شده است، گفت: وجود شب بازارها باعث اشتغال تعدادی از افراد با سرمایه کم شده است که این مورد نیز یک مزیت برای شهر محسوب می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخشی از غرفه‌های این شب بازار به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق‌گرفته است، اذعان کرد: غرفه داران اين بازارها عمدتاً از سرمایه کمی برخوردار هستند و ایجاد شب بازار تأثیر خوبی بر رونق کسب‌وکار آن‌ها داشته است.

دشتی از ساماندهي مجدد شب بازار میدان امام علی (ع) حداکثر تا آخر دی‌ماه خبر داد و افزود: شب بازار میدان امام علی (ع) مشکلاتی ازجمله ترافیک سنگین در محدوده میدان امام علی (ع) را به وجود آورد، اما با رایزنی‌های انجام‌شده در حال حاضر ترافیک آنجا مدیریت می‌شود و تا آخر دی‌ماه به‌طور کامل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه شب بازار میدان امام علی (ع) به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، گفت: در ابتدای ایجاد آن بخش خصوصی مسئولیت آن را بر عهده داشت و بعد از مدتی به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد واگذار شد؛ اکنون نیز قرار است به بخش خصوصی واگذار شود اما با نظارت دقیق سازمان.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: با واگذاری این شب بازار به بخش خصوصی احتمال این وجود دارد که بازار جابه‌جا شود؛ اگر به‌جایی دیگر منتقل نشد، مشکل ترافیکی آن را حتماً تا آخر دی‌ماه به‌صورت کامل رفع خواهد شد.

راه‌اندازی سه بازار در یزد در آینده نزدیک

وی با بیان اینکه قصد راه‌اندازی سه بازار دیگر را در آینده نزدیک داریم، گفت: یکی از این سه بازار جمعه‌بازار خودرو است و مردم می‌توانند با مراجعه به آن بازار، خریدوفروش خودرو را انجام دهند؛ دهه فجر امسال به‌صورت موقت و یک‌ساله در پایانه مسافربری دروازه قرآن احداث خواهد شد.

دشتی از راه‌اندازی بازار لوازم‌خانگی دست‌دوم در دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: مردم می‌توانند اجناس دست‌دوم خود را زیر نظر کارشناس و با بررسی اصالت جنس، سلامت دستگاه و قیمت‌گذاری کارشناس خریدوفروش نمایند.

این مقام مسئول ادامه داد: درصدد هستیم تا بازاری شفاف و مطمئن برای خریدوفروش موتورسیکلت و دوچرخه فراهم کنیم.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.