شناسه : 39179834
دبیر ستاد انتخابات استان یزد مطرح کرد

ثبت نام بیش از ۶ داوطلب برای هر کرسی شوراهای شهر در استان یزد


شاه حسینی گفت: برای دوره ششم شوراهای شهر یزد به طور میانگین برای تصاحب هر کرسی شوراهای شهر در استان بیش از ۶ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.

محمدعلی شاه‌حسینی  در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه ۸۳۴ داوطلب انتخابات شوراهای شهر یزد به صورت قطعی ثبت نام کردند، گفت: برای دوره ششم شوراهای شهر یزد به طور میانگین برای تصاحب هر کدام از ۱۳۲ کرسی شوراهای شهر در استان بیش از ۶ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: ۸۷ درصد از ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای شهر در استان یزد را مردان با ۷۲۳ داوطلب و ۱۳ درصد آنها را بانوان با ۱١١ داوطلب تشکیل می‌دهند.
 
دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: کمترین تعداد داوطلب ثبت نامی برای شوراهای شهر در استان، مربوط به شهر خضرآباد با ۸ نفر و بیشترین آن مربوط به شهر یزد با ۲۵۹ نفر بوده است.
 
شاه حسینی عنوان کرد: در حالی که برای شورای دوره ششم در استان ۸۳۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند تعداد ثبت نامی‌ها برای دوره قبلی ‌هزار و ۴۱ نفر بوده است، همچنین ۱۳ درصد شامل ۱۰۹ داوطلب ثبت نام شده برای دوره جدید ششم در استان نیز دارای سابقه نمایندگی در دوره‌های قبلی شوراهای اسلامی شهر ‌در استان یزد بوده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیات های اجرایی در حال انجام است که تا ۲۱ فروردین ادامه دارد و از ۲۲ فروردین بررسی صلاحیت توسط هیئت‌های نظارت شروع می‌شود.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.