شناسه : 31251444
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی از ۲۸ ملیت متفاوت تنها برای مشاهده مراسم عزاداری به یزد سفر کردند.

به گزارش یزد آوا به نقل از یزدندا، استاندار یزد عصر امروز در همایش تجلیل از خادمان عاشورایی یزد، با بیان اینکه  200 گردشگر امسال در مراسم عاشورای حسینی در یزد شرکت کردند گفت: گردشگران از 28 کشور در استان یزد حضور پیدا کردند و در نقاط مختلف استان عزاداری‌ها را مشاهده کردند و این نشان دهنده این است که یزدی‌ها با سبک عزاداری خود دنیا را مورد توجه قرار داده اند.

سیدمحمد میرمحمدی اظهار کرد: باید از ظرفیت‌بالای استان یزد در زمینه معرفی اسلام به از طریق فراهم کردن زمینه جذب هرچه بیشتر جوانان به مساجد و مراسم مذهبی را استفاده کرد.

وی افزود: مراسم عزاداری امام حسین(ع) در یزد هر سال بهتر از قبل برگزار می شود و باید تلاش کرد هرچه که به جلوتر می رویم نظم و کیفیت عزاداری‌های امام حسین(ع) افزایش پیدا کند.

استاندار یزد با بیان اینکه واقعیت‌ها و اهداف قیام عاشورا باید برای جهانیان تبیین شود گفت: حرکت، مبارزه و قیام امام حسین(ع) همیشه در قبال ستمگران ادامه دارد و باید در برابر کسانی که به دنبال جلوه دادن باطل در جامعه هستند مبارزه کرد.

میرمحمدی اذعان کرد: حال که استکبار جهانی توسط داعش می‌خواهد چهره اسلام را تخریب کند باید با روشنگری در خصوص قیام امام حسین(ع) این جریان را رسوا کنیم.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.