شناسه : 35045257
معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد:


معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد گفت: در موقعیت و زمان کنونی که خیلی از افراد می‌خواهند خودشان را در قالب صدای مردم جا بزنند و بعضا حتی مطالبات را به انحراف بکشاننند خبرنگاران شایسته‌ترین قشری که می‌تواند بسیار خوب و به جا پیگیر مطالبات مردم باشند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد در مصاحبه با یزد آوا، به مناسبت روز خبرنگار  با بیان اینکه خبرنگاران صدای مطالبات مردم باشند، گفت: در موقعیت و زمان کنونی که خیلی از افراد می‌خواهند خودشان را در قالب صدای مردم جا بزنند و بعضا حتی مطالبات را به انحراف بکشانند شایسته‌ترین قشری که می‌تواند بسیار خوب و به جا پیگیر مطالبات مردم باشند خبرنگاران و رسانه ها هستند و بنابراین پرداختن به این موضوع و ایفای چنین نقشی را در وضعیت فعلی بر هر کاری ارجح می‌دانم.

محمدعلی طالبی در پاسخ به اینکه «اگر خبرنگار بودید در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کردید؟» عنوان کرد: اگر خبرنگار بودم علاقمند بودم در حوزه اجتماعی و پرداختن به مسائل اجتماعی فعایت کنم چرا که بسیاری از زیربناها در حوزه مسائل اجتماعی وجود دارد که بعضا مغفول مانده و بی توجهی به این مسائل اجتماعی می‌تواند مشکلات امنیتی و سیاسی را به وجود بیاورد.

وی در این خصوص که «سخت‌ترین سوالی که یک خبرنگار از جنابعالی پرسیده، چه بوده است؟» گفت: تاکنون هیچ کدام از خبرنگاران سوال سخت از بنده نپرسیده است و به نظرم باید فضایی فراهم شود تا رسانه ‌ها و خبرنگاران به راحتی بتوانند سوالات سخت ومد نظر خود را از مسئولان بپرسند.

طالبی در خصوص حرفه خبرنگاری گفت: امروزه خبرنگاری مسئولیتی فراتر از عنوانش دارد و نمی توان خبرنگار را به صرف نوشتن خبر، کسب و انعکاس خبر محدود کرد، خبرنگار یک بار مسئولیت سیاسی و اجتماعی روی دوش دارد و با این جایگاهی می‌تواند به عنوان یک نیروی مؤثر در سطح جامعه اثر کند.

وی با بیان اینکه خبرنگار جایگاه بالا و تاثیرگذاری در جامعه دارد، افزود:  فضای جامعه برای این تاثیرگذاری فراهم است و چنانچه همت خود خبرنگار و تعامل مسئولین باشد می‌تواند با عملکرد و فعالیت‌های خود بسیاری از نقش‌های اجتماعی را بر عهده بگیرد و به عنوان نیروی موثر و کمک کننده در جامعه عمل کند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.