شناسه : 36503311
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه در خصوص جنگ روانی ایجاده شده در القاء وقوع جنگ نظامی گفت: یکی از ابزارهای ایجاد تضعیف روحیه از سوی دشمن ایجاد جنگ روانی است و با اینکه در این زمینه تجارب موفقی را در کشورهای مختلف داشته اما اکنون مخاطب خود را نشناخته است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص جنگ روانی ایجاده شده در القاء وقوع جنگ نظامی گفت: یکی از ابزارهای ایجاد تضعیف روحیه از سوی دشمن ایجاد جنگ روانی است و با اینکه دشمن در بحث ایجاد جنگ روانی تجارب موفقی را در کشورهای مختلف داشته است اما اکنون مخاطب خود را نشناخته است.

وی ادامه داد: در کشورهایی که آزموده و هدفدار نیستند و انگیزه الهی ندارند چنین کشورهایی با این جنگ‌های روانی زود از پای در می‌آیند اما ملت ایران ملتی آزموده، موفق و سربلند است که هشت سال بدترین و سخت ترین دوران جنگ تحمیلی را سپری کرده است، ملتی است که پنجه در پنجه امریکا انداخته و موفقیت‌های برجسته‌ای را تاکنون کسب کرده و دشمن را زیر پا گذاشته است.

امام جمعه ابرکوه عنوان کرد: ملت ما ملتی شجاع و بصیر و صاحب رهبری الهی، توانمند، مبتکر، با درایت و دوراندیش است و هرگز قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیست که دشمن بتواند با جنگ روانی کار را پیش ببرد.

حسینی با بیان اینکه مشکلات معیشتی،  مشکلاتی است که حقیقتا هم ما و هم دشمن به آن اذعان داریم، تصریح کرد: با این وجود ملت ایران در بحث مشکلات معیشتی نیز پایمردی خود را نشان داده است و امریکا تاکنون هیچ غلطی نتواسته انجام دهد چرا که به فرموده امام خمینی(ره) دشمن زمانی که ما را محاصره نظامی کرد مشاهده کرد که ما فرزند عاشورا هستیم و اگر ما را محاصره اقتصادی کند مشاهده خواهد کرد که در بحث جنگ اقتصادی هم فرزند رمضان هستیم.

وی عنوان کرد: ملت ایران روحیه خود را به سادگی نمی‌بازد و تنها در مجموع اقلیتی ضعیف هستند که متاسفانه در بدنه دولت رسوخ کردند و این نفوذ آنها موجب شده است که حرف‌هایی دارای اما و اگر از ناحیه برخی زده شود و در واقع به نام ایران مطرح شود.

امام جمعه ابرکوه گفت: ایران انقلابی، مقتدر، توانمند و متکی بر ایمان و دارای رهبری الهی با صلابت و مقتدر است و هرگز تسلیم این فشارها نمی‌شود ما بدترین دوران‌ها را پشت سر گذاشتیم و الان هم یکی از دوران سخت است که در حال آزمون و امتان الهی هستیم و آن کسانی که احتکار میکنند گران فروشی می کنند و یا به هر نحو مانع از در دسترس قرار گرفتن کالاهای مورد نیاز مردم می‌شوند در واقع دارند آب به آسیاب دشمن می ریزند و سربازان دشمن هستند.

حسینی  افزود: دولت باید اقتدار خود را در برخورد با عوامل مفسد اقتصادی نشان دهد و قوه قضائیه نیز باید توانمندی خود را در بحث برخورد با عوامل فساد اقتصادی مخصوصا دانه درشت‌ها نشان دهد، ملت ما همسویی لازم را دارند اما متاسفانه سر رشته کار در دست تعدادی دانه درشت است که قدرت خرید و احتکار هر چیزی که خواسته باشند دارند.

وی تصریح کرد: ملت ما بیدی نیست که به این بادها بلرزد، تضعیف روحیه نشده و نخواهد شد و جنگ روانی هم کمترین تاثیری در روحیه ما ندارد اما مشروط به اینکه مسئولین از ملت پایداری، مقاومت و انقلابی‌گری را از ملت یاد بگیرند ما در این خصوص هیچ کسر و کمبودی نداریم و امیدواریم مسئولان ما همسو با ملت در حرکت باشند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.