شناسه : 10039526
رئیس بسیج جامعه زنان:


رئیس بسیج جامعه زنان گفت: الگوهای نخ‌نما شده و بدون پشتوانه غرب نمی‌تواند الگوی صحیحی از خانواده سالم را ارائه دهد و توجه به این موضوعات از سوی برخی از مسئولان سؤال‌برانگیز است.

به گزارش یزد آوا به نقل از بسیج، مینو اصلانی گفت: خط و مشی ما در موضوعات زن و خانواده باید برمبنای نگاه ملی خودمان باشد و اساساً نگاه دینی ما به خانواده یک نگاه ویژه و کرامت‌محور است که برای خانواده حرمت و اهمیت زیادی قائل است که در هیچ فرهنگ دیگری چنین تعریفی از خانواده وجود ندارد.

وی افزود: مسئولان حوزه زنان نباید به دنبال الگوهای نخ‌نما شده و بدون پشتوانه مکتب‌های غربی بروند و توجه عده‌ای از مسئولان به این موضوعات سؤال‌برانگیز است.

اصلانی افزود: مخصوصاً اینکه امسال در حضور رهبر معظم انقلاب، ایشان تأکید داشتند که نگاه ما به حوزه خانواده و زنان باید معطوف به فرهنگ ایرانی و اسلامی خودمان باشد و نباید از الگوهای کلیشه غرب استفاده کنیم.

وی افزود: سفر به کشورهایی که پایه‌های خانواده در آنجا متزلزل است نه تنها منفعتی برای کشورمان ندارد بلکه آسیب‌های زیادی هم به فرهنگ ایرانی و اسلامی ما وارد می‌کند چرا که ما تلاش داریم الگوی خانواده متعالی را به جهان معرفی کنیم.

اصلانی افزود: باید مسئولان پاسخ دهند که برمبنای چه تعریفی از خانواده سالم این اقدامات را انجام می‌دهند و شاخص‌های خانواده سالم از منظر آنها چیست؟

رئیس بسیج جامعه زنان افزود: این گونه حرکت‌های انفعالی به دلیل عدم شناخت و برمبنای یکسری موضوعات و جریانات خاص است که باید روشن شود و مسئولان امور زنان باید در این حوزه پاسخگو باشند.

چندی پیش عده‌ای از کارشناسان معاونت امور زنان ریاست جمهوری تحت پروژه‌ای به عنوان خانواده سالم به کشور فنلاند سفر کردند که این موضوع انتقاداتی را از سوی فعالان و کارشناسان حوزه زنان به دنبال داشت.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.