شناسه : 36503836
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد:


قمی عضو شورای شهر، از تدوین رویداد استارت آپی با محوریت صرفه جویی در مصرف آب خبر داد.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، اظهارداشت: مرکز خلاقیت های شهرداری یزد با هدف نوآوری در مدیریت شهری اقدام به شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای این حوزه می پردازد که به خاطر عدم موفقیت بروکراسی اداری نتوانستند خود را عرضه و به فعالیت بپردازند.

حمیدرضا قمی، افزود: در حوزه استارپ آپ ها فعالیت اینگونه است که بستری توسط متولی پروژه ایجاد پس از آن از استارپ ها دعوت می شود و یک حمایت مالی از آن هایی پذیرفته شده اند انجام  و در مدت معین به فعالیت می پردازند که از بین این ها دو یا سه استارپ به عنوان موفق انتخاب وکار خود ادامه می دهند.

وی  با بیان اینکه این مرکز در پارک علم و فناوری استان مستقر است، افزود: مرکز خلاقیت های پل واسطی بین شهرداری، شورای شهر و نیروهای خلاق و با استعداد جامعه است که نوآوری ها را ببیند و از آن ها استفاده درستی داشته باشد.

عضو شورای شهر یزد، اذعان داشت: کلیه بحث شتاب دهنده ها و استارت آپ ها اگر با حمایت دستگاه خاصی فعالیت خود را اجرا و به نتیجه برسانند باید در جهت رفع نیاز بخشی از آن دستگاه باشد؛ یعنی اگر وزارت نیرو فعالیتی در این حوزه را حمایت کند باید در جهت نیاز وزارت نیرو باشد.

وی از تدوین رویداد استارت آپی با محوریت صرفه جویی در مصرف آب خبر داد و اذعان داشت: اسنارت آپ ها و شتاب دهنده هایی که در حوزه آب  می توانند ایده و طرحی داشته باشند و در زمینه صرفه جویی یا هوشمند سازی مصرف آب کار انجام دهند، حمایت شوند و وارد این پروژه شوند.

وی تصریح کرد: ایرانسل نیز به عنوان یک از حامیان این پروژه برای مشارکت درخواست داده است که در حال طراحی سازوکار این پروژه هستیم و به زودی اجرای آن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.