شناسه : 36531575
سخنگوی شورای شهر یزد:


سخنگوی شورای شهر یزد اعلام کرد: در راستای معرفی هر چه بیشتر یزد و توسعه فرهنگی و گردشگری شهر، شب فرهنگی یزد 16 خرداد ماه در میلان فرانسه و پس از آن در پاریس برگزار خواهد شد.

عباسی هرفته در گفتگو با خبرنگار یزدآوا در خصوص برگزاری شب فرهنگی یزد در ایتالیا گفت: شهرهای میراث جهانی به واسطه شاخصه های تمدنی، تاریخی و فرهنگی خود به این مهم دست یافته اند و از این رو باید وجه تاریخی و تمدنی خود را به دنیا معرفی کنند. برای این کار راهکارهای متنوعی وجود دارد که یکی از آن‌‌ها برگزاری شب‌های فرهنگی در شهرهای مختلف کشور و جهان است.

وی با بیان این که برای شهرهای گردشگری مانند یزد موضوع روابط بین الملل در رونق اقتصادی و توسعه گردشگری و فرهنگی نقش بسیار مهم و کلیدی دارد ادامه داد: در همین راستا در تدارک برگزاری شب فرهنگی برای یزد در شهرهای مهم دنیا بودیم که خوشبختانه با رایزنی‌هایی که با دانشگاه پلی تکنیک میلان و سوربون فرانسه انجام شد شب فرهنگی یزد 16 خرداد ماه در میلان و پس از آن در دانشگاه سوربون فرانسه برگزار خواهد شد.

عباسی در خصوص برنامه های این دو شب فرهنگی گفت: در این شب ها چند سخنران از ایران و کشورهای میزبان خواهیم داشت همچنین چند فیلم کوتاه از یزد نیز پخش می شود و در کنار این جلسه نمایشگاه عکس نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: سخنرانان خارجی این شب فرهنگی از اساتیدی هستندکه قبلا در مورد شهر یزد پژوهش و مطالعه داشته اند و در مورد سخنرانان ایرانی، سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری یزد در حال رایزنی با چند نفر برای سخنرانی در این شب است و در نهایت یک الی دو نفر از ایران نیز در آنجا سخنرانی خواهند کرد.

برگزاری شب فرهنگی یزد در ایتالیا توسط شورای شهر پیگیری شده است

عباسی خاطرنشان کرد: مشخصاً برنامه برگزاری شب فرهنگی یزد در ایتالیا توسط شورای شهر و کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری شده است البته نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد نیز همکاری لازم را داشته و همچنین دانشگاه یزد با توجه به خواهر خواندگی‌اش با دانشگاه میلان و تفاهم نامه هایی که بین این دو دانشگاه وجود داشته زمینه سازی لازم را انجام داده است.

هزینه برگزاری شب‌های فرهنگی را میزبان متقبل می‌شود

وی با بیان این که برگزاری شب های فرهنگی هزینه زیادی را در برندارد افزود: عموماً هزینه برگزاری شب‌های فرهنگی را میزبان متقبل می‌شود و فقط هزینه سخنرانان ایرانی از سوی شهرداری یزد پرداخت خواهد شد.

عضو شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر اطلاع رسانی لازم را در این خصوص انجام داده و با توجه به آن که شورای شهر یک نهاد اجرایی نیست؛ سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد متولی اجرا و برگزاری این مراسم است.

اعضای شورای شهر با هزینه شخصی خود در این مراسم شرکت خواهند کرد

عباسی در خصوص این که کدام یک از اعضای شورای شهر در این مراسم شرکت خواهند کرد گفت: با توجه به این که هزینه‌های این سفر زیاد خواهد بود حضور اعضای شورای شهر در این مراسم هنوز قطعی نیست اما احتمالا دو الی سه نفر از اعضای شورای شهر در این مراسم شرکت کنند.

وی در خصوص هزینه سفر اعضای شورای شهر به ایتالیا گفت: اعضای شورای شهر در صورت تمایل با هزینه شخصی خود در این مراسم شرکت خواهند کرد.

عباسی اضافه کرد: علیرغم این که در همه جای دنیا وقتی یک شب فرهنگی برگزار می‌شود چند نماینده از شهر نیز با هزینه شهرداری در آن مراسم شرکت می کنند اما با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی کنونی احتمال داشت این اقدام بازخورد های منفی را در پی داشته باشد و ترجیح دادیم این اتفاق خوب تحت شعاع این جو  منفی احتمالی قرار نگیرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.