شناسه : 35046206
در هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر یزد مطرح شد


هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر یزد با حضور اکثریت اعضا و با ریاست آزادی نائب رئیس این شورا برگزار شد.

به گزارش یزدآوا؛ هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر یزد با حضور اکثریت اعضا و با ریاست آزادی نائب رئیس این شورا برگزار شد.

در این جلسه مرتضی شایق در سخنان پیش از دستور گفت: وزیر امور خارجه در سخنان خود گفته ما همه در یک کشتی سواریم این مطلب درست است اما اگر کسی بخواهد این کشتی را سوراخ کند و به آن آسیبی برساند دست آن شخص را قطع می‌کنیم ضمن اینکه این کشتی رهبری آگاه،شجاع و بصیر داردکه طوفان‌ها و حوادث را به‌خوبی پیش‌بینی می‌کند.

عضو شورای شهر یزد با اشاره به قهرمانی تیم والیبال خاتم اردکان هم اظهار داشت: ما به بازیکنان و مربی یزدی تیم جناب میرحسینی افتخار می‌کنیم و از اینکه این عزیزان توانستند پرچم کشور و یزد را در آسیا به اهتزاز درآوردند کمال قدردانی داریم.

وی در خصوص واگذاری خدمات فنی شهرداری به کارگزاری‌ها ابراز داشت: در حال حاضر بیش از 50 درصد نیروهای شهرداری درگیر حوزه خدمات فنی شهرسازی‌ها هستند که در صورت واگذاری کلیه عملیات فنی شهرسازی به دفاتر کارگزاری بسیاری از مشکلات مردم  و شلوغی شهرداری حل خواهد شد.

محسن ابو ترابی هم در رابطه با واگذاری امور فنی شهرداری به دفاتر کارگزاری گفت: باید کارها  را برون‌سپاری کرده و به بخش خصوصی واگذار کنیم تا بسیاری از مشکلاتی که امروز مردم را در پروسه شهرداری گرفتار کرده مرتفع شود اما گویا عزمی در این زمینه وجود ندارد.

عضو شورای شهر بابیان این مطلب که تنها 30درصد کارهای شهرداری به دفاتر کارگزاری واگذارشده است ابراز داشت: البته کارهایی جزئی و بی‌اهمیت برون‌سپاری شده و اکثر این دفاتر به دلیل تعرفه‌های پایین در حال تعطیلی هستند.بنابراین باید کلیه امور به این دفاتر واگذار شود و شهرداری نظارت خود را بر روی آن‌ها قوی‌تر کند.

حمیدرضا قمی گفت: نفس واگذاری کارها به بخش خصوصی اقدام خوبی است اما باید  قبل از واگذاری، سازوکار انجام کارها و نظارت  بر روند انجام به‌خوبی مشخص شود تا مشکلات دیگری گریبان گیر شهرداری نشود.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر تصریح کرد: متأسفانه مجوز این دفاتر به کسانی واگذارشده که قبلاً در شهرداری کار می‌کردند بنابراین ازنظر اشتغال‌زایی اقدام مناسبی صورت نگرفته و باید روند کنونی دچار تغییر شود و روندی را در پیش بگیریم که راهبرد اشتغال‌زایی و فرایند عملیاتی در آن وجود داشته و از شفافیت برخوردار باشد.

ونوس عامری  هم  در این جلسه با اشاره به اهمیت  موضوع شفافیت در فعالیت‌های شورا و شهرداری گفت: با تصویب شورا از این به بعد  مصوبات کمیسیون‌ها هم پس از تصویب بر روی سایت شورا قرار خواهد گرفت
 

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.