شناسه : 10124991


شهید محسن رجبی ۲۰ ساله بود که به همراه پدرش به عملیات بدر رهسپار شد. او پیش از اعزام به جبهه در دانشگاه قبول شد وقصد داشت پس از بازگشت درس خود را ادامه دهد اما در این عملیات مفقود الاثر شد. پیکر او پس از۳۰سال گمنامی به زادگاهش بازگشت.

به گزارش یزد آوا، «شهید محسن رجبی» فرزند رجبعلی متولد 1343 در امیریه تهران است. او اعزامی از لشکر 27 محمد رسول الله(ص) تهران بود که در سال 1363 در عملیات بدر و در منطقه جزیره مجنون به اسارت نیروهای عراقی درآمده و در اسارت به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید والامقام از قبرستان الکرخ عراق بعد از گذشت 30 سال از شهادتش طی عملیات تفحص توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد. هویت این شهید از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

این شهید 20 ساله سه برادر داشت که یکی از آن‌ها چند سال پیش بر اثر سانحه‌ای فوت شده بود. پدر شهید نیز 14 سال پیش پس از سال‌ها انتظار دار فانی را وداع گفته و به سوی فرزندش پرکشید. شهید محسن رجبی در آخرین اعزام خود به همراه پدرش به عملیات بدر می‌رود و در این عملیات مفقود الاثر می‌شود. او پیش از اعزام به جبهه در کنکور سراسری رشته عمران قبول شد و قصد داشت پس از بازگشت از این

عملیات درس خود را ادامه دهد اما به فیض شهادت نائل شد.

تصاویر این شهید والامقام در ادامه می‌آید:
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.