شناسه : 38210307
استاندار یزد تأکید کرد:

ظرفیت شهرستان‌های استان یزد فراتر از چالش‌ها و مشکلات موجود


طالبی استاندار یزد گفت: ظرفیت شهرستان‌های استان یزد فراتر از چالش‌ها و مشکلات موجود است.

به گزارش یزدرسا، نشست مشترک نماینده مردم شهرستان‌های بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین این شهرستان‌ها با استاندار یزد با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، به‌منظور بررسی مسائل این شهرستان‌ها، در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد در این نشست با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات و موانع موجود، ظرفیت‌های خوبی در شهرستان‌های استان وجود دارد، عنوان کرد: فرمانداران بهره‌گیری حداکثری از این ظرفیت‌ها را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و اجرای طرح مسکن ملی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ایجاد شهرک‌های خصوصی در شهرستان‌ها را یکی از راهکارهای توسعه دانست و افزود: فرمانداران، سرمایه‌گذارانی را برای ایجاد شهرک‌های خصوصی در شهرستان‌ها شناسایی و اقدامات و همراهی‌های لازم در این خصوص را صورت دهند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و دام‌پروری نیز ظرفیت خوبی برای توسعه شهرستان‌ها است که می‌توان با راه‌اندازی آن سبب رونق اشتغال در این مناطق شد.

طالبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای سهولت سرمایه‌گذاری در استان یزد عنوان کرد: صدور مجوزهای بی‌نام اقدامی در همین راستا بوده که این مجوزها روند سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها را مشخص کرده و سرعت اجرای سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نهادهای عام‌المنفعه و نقش آن‌ها در توسعه مناطق محروم، گفت: باید از ظرفیت بنیادهای عام‌المنفعه‌ای همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، بنیاد علوی و... برای توسعه مناطق محروم استان بهره گرفته شود.

استاندار یزد افزود: طی ماه‌های اخیر ارتباطات و تعاملات خوبی با این بنیادها شکل‌گرفته و فرمانداران باید حداکثر استفاده از این تعامل را داشته باشند.

طالبی در انتها با تأکید بر لزوم بهره‌گیری حداکثری از اعتبارات ملی برای توسعه شهرستان‌ها و همچنین استفاده از پتانسیل نمایندگان استان در مجلس، عنوان کرد: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی، از سهم ملی در قالب اعتبارات گلوبال (عمومی) استفاده کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.