شناسه : 10225068
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در سومین همایش وقف و رسانه:

لزوم تبیین نیازهای امروز جامعه در فرهنگ‌سازی وقف/ وقف اهرمی توانمند در جهت رسیدن به اقتصاد مقاومتی است


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با بیان اینکه باید در فرهنگ وقف نیازهای امروز جامعه تبیین شود، ادامه داد: در پس هر وقفی رفع نیاز جامعه و خدمت به جامعه و مردم نهفته است، و اکنون باید نیازهای جامعه و اقتضائات زمان سنجیده شود و با توجه به آن وقف صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد صبح امروز در سومین همایش وقف و رسانه با بیان اینکه هر فکر و اندیشه‌ای تا به زبان هنر بیان نشود، ماندگار نخواهد بود، گفت: چنانچه بخواهیم فرهنگ وقف مانند گذشته صورت گیرد، جایگاه خودش را حفظ کند و این فرهنگی ایرانی اسلامی باقی بماند، باید از ظرفیت رسانه‌ها و هنر سینما، فیلم و غیره استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه هدف، آشنا کردن جامعه با فرهنگ وقف و آثار و برکات آن است، ادامه داد: باید راهکارهایی را پیدا کنیم که وقف کردن و موقوفات را به صورت عملی به حد اعلای خود در جامعه برسانیم و فرهنگ وقف را مطرح کنیم.

حجت الاسلام عادل یکی از راهکارهای فرهنگ سازی وقف در جامعه را بیان احکام شرع مقدس در جهت احیای موقوفات  و آگاه‌سازی در زمینه وقف از طریق تریبون، رسانه، منبر و غیره عنوان کرد و گفت: باید افراد جامعه از چگونگی وقف آگاه باشند و بدانند که هر کس می‌تواند با هر تمکن مالی واقف باشد و این امر پسندیده تنها به افراد متمکن جامعه اختصاص ندارد.

وی تأکید کرد: آنچه در وقف مهم است نیت و اخلاص در انجام این امر است و ارزش مالی وقف در درجه بعدی قرار دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان  ضمن اشاره به وقف‌های دسته جمعی گفت: به هر میزان زیبایی‌هایی موجود در موقوفات و ظرافت‌هایی که واقفین خیراندیش به ذهنشان می‌رسد، تبیین شود، به لحاظ عاطفی تأثیر گذاری بیشتر در امر وقف خواهد داشت و در گسترش فرهنگ وقف در جامعه مؤثر خواهد بود.

حجت الاسلام عادل با بیان اینکه باید در فرهنگ وقف نیازهای امروز جامعه تبیین شود، ادامه داد: در پس هر وقفی رفع نیاز جامعه و خدمت به جامعه و مردم نهفته است، و اکنون باید نیازهای جامعه و اقتضائات زمان سنجیده شود و با توجه به آن وقف صورت گیرد.

وی وقف را یک ظرفیت بزرگ در راستای حل مشکلات اجتماعی دانست و گفت: آثار و برکات وقف و ابعاد متعدد تربیتی که به دنبال دارد، زمینه ساز بسیاری از ارزش‌ها در جامعه است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد وقف را بهترین منبع برای گسترش علم و دانش و ارتقای بهروه روی علم و فناوری و نخبه پروری، بهترین گنجینه برای حل مشکلات جوانان و از اهرم‌های توانمند در جهت حرکت و رسیدن به اقتصاد مقاومتی  و تولید ملی خواند و تأکید کرد: با وجود چنین ارزش‌هایی در وقف باید همه در جهت حفظ و گسترش این فرهنگ تلاش کنیم.

گفتتنی است سومین همایش وقف و رسانه در سالن اجتماعات سید الشهدای امامزاده جعفر(ع) یزد و با حضور مدیر کل اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی استان یزد، مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد، استاد احمد آبایی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.