شناسه : 14224637
در جلسه کارگروه حل مشکلات صنعت و معدن استان مطرح شد؛


نمایندگان بخش معدن و سه صنعت غالب استان در جلسه کارگروه حل مشکلات این بخش حضور یافتند و به بیان مشکلات صنایع خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، در پی تصمیمی که چندی پیش  صنعت‌گران و معدن‌کاران استان  با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی  در جهت حل مشکلات خود داشتند (لینک خبر)،  کارگروهی برای جمع‌بندی مسائل و مشکلات صنایع و معادن استان و برنامه ریزی در محل خانه صنعت ومعدن با ریاست سید علی‌اکبر کلانتر رئیس هیئت مدیره خانه صنعت،معدن و تجارت استان یزد برگزار شد.


در این جلسه نمایندگان بخش معدن و سه صنعت غالب استان: نساجی، فولاد، کاشی و سرامیک حضور داشتند و مشکلات صنایع خود را بیان کردند.

در این جلسه مشکلات صنایع مطرح و در جهت حل آن‌ها پیشنهاداتی ارائه شد که منتقدان و موافقان خاص خود را در جلسه داشت.
مشکلات عمده و مشترک مطرح شده در این جلسه  شامل مشکلات نقدینگی، مالیات، تامین اجتماعی و قاچاق صنایع بود که حاضرین در جلسه متفق القول بر این موارد تاکید کردند.

قاچاق کالا، واردات بی رویه، طراحی و مد، کاهش تولید و مشکلات در فروش محصولات از مشکلاتی بود که نماینده صنعت نساجی استان به آن اشاره داشت.


همچنین افزایش دپوهای کارخانجات و کاهش صادرات از مشکلات خاص صنعت کاشی و سرامیک و فروش مواد اولیه (آهن اسفنجی) به واحدهای فولاد با قیمتی بالاتر از مصوب دولتی از مشکلات واحدهای صنعتی فولاد عنوان شد.

در پایان این جلسه تصمیم بر آن شد اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برخی از معادن، واحدها و شهرک‌های صنعتی استان بازدید کنند و از نزدیک شاهد مشکلات آن‌ها باشند و علاوه بر این نمایندگانی برای بیان مشکلات صنایع به اعضای این کمیسیون انتخاب شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.