شناسه : 38056651
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد:

مخزن و ایستگاه پمپاژ جهت حل مشکل آب حسن آباد احداث می‌شود


محمد فاتحی گفت: امید داریم که تابستان سال آینده مشکل افت فشار و تامین آب پایدار محله حسن آباد به طور کلی با احداث مخزن و ایستگاه پمپاژ حل شود.

محمد فاتحی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص افت فشار آب در محله حسن آباد و گلایه‌های مردم این محله گفت: شبکه آّ حسن آباد در بالاترین نقطه شهر یزد قرار دارد و با توجه به اینکه تامین آب شرب حسن آباد از مخزن شحنه تامین ‌می‌شود تقریبا نزدیک به 16 کیلومتر شبکه باید از لحاظ آبی تامین شود تا به حسن‌آباد برسد.

وی ادامه داد: با توجه به مصرف بالای آب در یزد، محله حسن آباد به خصوص در ساعت پیک مصرف یعنی از ساعت 12 ظهر تا 6 بعدازظهر با مشکل تامین آب پایدار و افت فشار مواجه می‌شود که با توجه به مراجعات زیادی که همکاران شرکت آبفا به این نقطه از شهر داشتند چند گزینه برای حل این مشکل مطرح و اولویت بندی شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد عنوان کرد: مدیریت مصرف و مدیریت شبکه اولین گزینه برای حل این مشکل بود که در هفته‌های گذشته با تنظیم شیرفلکه‌هایی که در سطح محله حسن آباد وجود داشت خوشبختانه مشکل افت فشار در این محله تا حدودی حل شده است.

فاتحی تصریح کرد: برای اینکه مشکل افت فشار آب در محله حسن آباد به طور اساسی حل شود حتما باید مخزن و ایستگاه پمپاژ در این منطقه احداث کنیم و با توجه به همکاری سازمان مسکن و شهرسازی و اعتباری که این سازمان در بحث ردیف بازآفرینی شهری دارد پروژه ساخت مخزن پیشنهاد شد که خوشبختانه به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: تاکنون برای این پروژه نزدیک به 8 میلیارد تومان تامین اعتبار شده است و منتظر هستیم تا این اعتبار ابلاغ شود تا مناقصه ساخت مخزن و ایستگاه پمپاژ نیز انجام گیرد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: هم اکنون طرح ساخت مخزن در منطقه حسن آباد و برآورد هزینه آن انجام گرفته است و بعد از اینکه ابلاغ اعتبار انجام شود در آینده نزدیک بحث اجرایی این پروژه کلید می‌خورد و امید داریم که تابستان سال آینده مشکل افت فشار و تامین آب پایدار محله حسن آباد به طور کلی با احداث مخزن و ایستگاه پمپاژ حل شود.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.