شناسه : 33636558
گلایه صباغیان از عدم حضور مسئولین در خاتم؛


نماینده بزگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: عدم حضور مسئولین باعث فراموشی این منطقه و همچنین افزایش محرومیت ها شده است.

به گزارش یزد آوا به نقل از طنین خاتم؛ محمدرضا صباغیان در نشست شورای اشتغال و امهال وام های کشاورزی خاتم اظهار داشت: شهرستان خاتم یکی از شهرستان های محروم و کم برخوردار استان یزد است و علیرغم پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در این منطقه کمتر مورد توجه مسئولین استانی و کشور قرار گرفته است.

نماینده مردم خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: دوری از استان،خشکسالی های پی در پی و عدم توجه به آمایش سرزمینی بر محرومیت این منطقه افزوده است.

وی افزود: بنده اکنون نزدیک یکسال و نه ماه نماینده مردم خاتم در مجلس شورای اسلامی هستم و شاهد کمترین سفر مسئولین استانی و کشوری به این منطقه بودم، البته عدم حضور مسئولین باعث فراموشی این منطقه و همچنین افزایش محرومیت ها می شود.

صباغیان گفت: اولین ستاد اقتصاد مقاومتی در خاتم زده شده است و خوشبختانه استاندار یزد نیز توجه ویژه ای به نقاط محروم استان علی الخصوص خاتم در این چند مدت داشته اند.

وی ضمن گلایه از مسئولین استانی و کشوری درباره عدم حضورشان در خاتم خاطر نشان کرد: مسئولین یکبار از خودشان درباره وضعیت موجود در خاتم سوال پرسیده اند؟ چند کارخانه در این شهرستان وجود دارد؟ وضعیت شهرک صنعتی این منطقه چه شکلی است؟ در سال گذشته چندین کلنگ زنی و افتتاحیه در این منطقه انجام شده است؟ و در زمینه محیط زیست چه اقداماتی صورت گرفته است؟

نماینده مردم خاتم اظهار داشت: وضعیت بهداشت و درمان در منطقه خاتم وضعیت مطلوب و رضایت بخشی نیست آیا تاکنون مسئولین در زمینه تجهیز بیمارستان و کادر پزشکی تنها بیمارستان خاتم اقدامی انجام داده اند؟ مروست با جمعیت نزدیک 20 هزار جمعیت یک مرکز درمانی ندارد آیا مسئولین از اینهمه محرومیت ها خبر دارند؟

صباغیان با انتقاد از عدم احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان خاتم افزود: نزدیک چهل سال از انقلاب می گذرد اما هنوز یک مرکز تامین اجتماعی در شهرستان راه اندازی نشده است و مرم خاتم علیرغم محرومیت ها همیشه درصد بیمه خود را پرداخت کرده اند اما هیچ خدماتی برای این مردم رنج کشیده از طرف این سازمان ارائه نمی شود.

وی گفت: اگر مسئولین کشوری و استانی به منطقه خاتم سفر کنند شاهد وضعیت نامطلوب جاده های این شهرستان می شوند و شاید با دیدن این محرومیت ها اقدامات اساسی تری انجام دهند.

صباغیان گفت: مسئولین در جریان سفرها و تقسیم اعتبارات هوای خاتم را بیشتر داشته باشند.

نماینده مردم خاتم اظهار داشت: گلایه داریم چرا مردم خاتم که 80 درصد آنان را کشاورزان تشکیل میدهند وام ها را تسویه نمیکنند اما یکبار از خومان سوال کردیم ما برای رفاه و آرامش مردم چه اقدامی انجام دادیم؟

صباغیان گفت: مجلس در زمینه امهال وام های کشاورزی مصوبه را تصویب و برای اجرایی شدن در اختیار دولت قرار داده است بنابراین دولت باید هر چه سریعتر نسبت به اجرایی شدن این قانون و رفع مشکلات کشاورزان قدم بردارد.

وی با بیان اینکه مشکلات کشور زائیده عملکرد ماست اما متاسفانه مردم ما دارند ضربه می خورند، خاطر نشان کرد: مسئولین استانی و کشوری باید به منطقه محروم خاتم نگاه خاص داشته باشند و در زمنیه پیگیری امهال وام ها کشاورزی اقدامات اساسی تری انجام دهند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.