شناسه : 35048826
وزیر کشور:


وزیر کشور گفت: نباید فریب امریکا در خصوص درخواست مذاکره خورد، امریکا هیچ همکاری در خصوص تحقق برجام انجام نداد و باید به نقطه‌ای برگردد که همه تعهدات خود را اجرا کند و از مردم ایران به طور رسمی عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، وزیر کشور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد گفت: بحث اقتصاد مقاومتی در یزد باید متفاوت باشد هر زمان به گذشته خود می‌پردازیم، تنها به یادآوری خاطرات، بیان قصه‌ها و معرفی اسطوره‌ها نیست بلکه نشان از علم، تجربه، تلاش، مجاهدت و هوشمندی یک ملت است که در نحوه انطباق زندگی خویش با شرایط محیطی خود داشته است.

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه پرداختن به گذشته باید الگو و راهنمایی برای مسیر پیش رو باشد، افزود: هزار سال پیش مردم برای پاسخگویی به نیاز آب و کمبود آب قنات حفرکردند وقتی در آن دقت کنیم به تکنولوژی بسیار پیچیده و محاسبات دقیق و پیش بینی های ظریف علمی و در نهایت نشان از تعاون و همکاری بسیار بالاست و چگونگی انطباق انسان با محیط موضوعی است که همیشه در حال تکرار است.

وی با بیان اینکه انسان موجودی در حال تغییر است و قدرت شناساییی تغییرات را دارد، ادامه داد: انسان از نعمت عقل برخوردار است و خداوند از نفس خودش در او دمیده است و تجلی خداوند در ما موجب شده که قدرت تسلط بر عالم هستی را پیدا کند، تغییرات را مدیریت و موجب تغییرات اصلی شود و ما اگر اعتقادمان توحیدی باشد هیچ بن بستی وجود نداردو هیچ چیز حل نشدنی نیست.

رحمانی فضلی عنوان کرد: برایند تمام فراز و فرودهایی که در این چهل سال پس ا زانقلاب داشته‌ایم این  است که اکنون دنیا در مقابل قدرت ما ایستاده است و اینکه قبلا فکر می  کردند جمهوری اسلامی را در مدت کوتاهی از بین ببرند الان به این رسیده‌اندکه نباید انرژی هسته‌ای داشته باشید و یا باید از منطقه خارج شوید و الان با قدرت و تاثیرگذاری ما مقابله می‌کنند.

وی ادامه داد: شرایطی که اکنون آن را بزرگ می‌کنندو در دایره تبلیغاتی به آن زیاد پرداخته می‌شود همیشه بوده است. این به معنای نادیده گرفتن مشکلات نیست. ما مشکلات را باید واقعی ببینیم و واقعی به آن بپردازیم. نگاه ما مبتنی بر مقاومت و استقامت و حل مسئله و بن بست شکنی است و انسان با عقلانیتی که دارد و تلاش و ایمانی که دارد می‌تواند بر مشکلات غلبه کند.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان از هیچ کاری برای مقابله با ما از جنگ، تحریم و ... فروگذار نکرده‌اند، گفت: اکنون در سه سطح در حال مقابله با ما هستند که یکی از آنها سطح نظامی است، این برخورد تا قبل از فروپاشی شوروی که قدرت دو قطبی بود می‌توانست مطرح باشد اما اکنون اینگونه نیست هر کجا جنگی بر پا شده دیگر پایان نیافته است. اکنون ایران در منطقه قدرت دارد؛ و دیگر قدرت‌ها برای منافع خودشان در منطقه وارد می‌شوند  چرا که بازار بزرگ انرژی، ترانزیت و .. در این منطقه برپاست.

رحمانی فضلی ادامه داد: شاید دشمن شروع کننده جنگ باشد اما پایان دهنده آن نیست و بنابراین دشمن اصلا توان و انگیزه برخورد نظامی با ما را ندارد و نمی‌تواند از این حوزه وارد شود.  البته ما آمادگی کامل داریم و همه نوع برنامه و سناریو برای مواجهه با دشمن و برای دفاع از خود داریم و از دفاع در مقابل دشمن کم نخواهیم گذاشت.

وی با بیان اینکه اقتصاد سطح دیگری است که دشمن با آن به مقابله با ما برخاسته است، افزود: قابل قبول نیست که بعد از چهل سال با عنصر نفت تهدید شویم، همانگونه که امام(ره) و مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند در استقلال اقتصادی مهم‌ترین مسئله ما نفت است اما آنچنان که باید و شاید ما مسیر استقلال اقتصادی را طی نکردیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: البته میزان وابستگی ما نسبت به نفت نسبت به اول انقلاب بسیار کاهش یافته است اما نباید در مرحله‌ای باشیم که با تهدید در مورد نفت دچار تلاطم و نوسان شویم و به همین خاطر مقام معظم رهبری مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند  که در مقابل تکانه‌های شدید مقاوم باشیم.

وی افزود: دشمن ظرفیت اقتصادی، قدرت ما را در مدیریت این صحنه و مردم ما را می‌شناسد. مردم ما هر نارضایتی که دارند امنیت و استقلال را مسئله اولشان می‌دانند و می دانند که هیچ امیدی به بیگانگان نباید داشت و این نتیجه ویرانی‌ها و ناامنی‌هایی است که در کشوری مانند سوریه اتفاق افتاده است.

رحمانی فضلی ایجاد تنش‌های داخلی در کشور را موضوع دیگری دانست که دشمن می‌تواند با ایران مقابله کند، تصریح کرد: دشمن با نظام تبلیغاتی قوی خود در مقابل نظام ضعیف تبلیغاتی ما این رویکرد را پیگیری می‌کند. باید بدانیم که مشکلات و سختی‌ها را باید همه ما حل کنیم.

وی گفت: تلاشمان این است که امنیت را برای همه ایجاد مردم ایجاد کنیم و سخت‌ترین مسئله برای ما این است که مردم احساس ناامنی داشته باشند و امنیت آنها حتی به صروت روانی دچار اختلال شود. ما باید با صبر و کارو تلاش و واقع بینی ضعف ها و مشکلات را در زمان‌های بحرانی حل کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه امریکایی‌ها در مقابل دیدگان تمام دنیا زیر تعهدات و قول‌های خود زدند، تصریح کرد: با چنین افرادی که این چنین زیر تعهدات خود می‌زنند با چه امکان و اطمینانی می‌تواند مذاکره کرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه نباید فریب امریکا در خصوص درخواست مذاکره خورد، افزود: امریکا هیچ همکاری در خصوص تحقق برجام انجام نداد، امریکا ابتدا باید به نقطه‌ای برگردد که همه تعهدات خود را اجرا کند و از مردم ایران به طور رسمی عذرخواهی کند بعد می‌توان فکر کرد که آیا می‌توان در خصوص مذاکره صحبت کرد یا نه.

وی با اشاره یه اینکه امریکایی‌ها دیگر بر روی کشورهای جهان تسلط ندارند، افزود: امروز تنها رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه  که تمام پول‌های خود و آبرو و حیثیت خود را به پای امریکا ریخته‌اند و به گاو شیرده ملقب شده‌اند از امریکا حمایت می‌کنند .

وزیر کشور تاکید کرد: هر کدام از دولتی‌ها که به دلیل حفظ پست و جایگاه خود در انتقال و پیگیری مسائل و مشکلات   کوتاهی کند نه تاریخ، نه مردم و نه خدا او را نمی‌بخشند، ما باید شجاعانه مشکلات را ببینیم و آن‌ها را حل کنیم.

وی با بیان اینکه ما بدون مشارکت مردم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، تصریح کرد: اساس قدرت و انقلاب ما مردم هستند و باید به همت، نبوغ، ابتکار مردمان قنات ساز یزدی برگردیم و نظام‌های نوینی را در حوزه‌های مختلف اقتصادی به کار بندیم و رضایت مردم را اصل قرار دهیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.