شناسه : 35287197
رئیس انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش یزد:


رئیس انجمن اولیاء و مربیان اداره آموزش و پرورش استان یزد از افزایش 12 تا 15 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد.

ابراهیم پیمان‌فر در گفتگو با خبرنگار یزدآوا اعلام کرد: در سال تحصیلی جدید کرایه سرویس مدارس برای خودروهای جمعی مثل مینی‌بوس و خودروهای سواری تا 15 کیلومتر 12 درصد و برای خودروهای سواری از 15 کیلومتر 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: طبق ماده 18 آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مدارس  مسئولیت مدیریت و کنترل قرارداد سرویس مدارس به عهده کارگروهی متشکل از نمایندگان آموزش و پروش و اعضای شوراهای انجمن اولیاء و مربیان و شهرداری ها و حسب مورد بخشداری ها است.

پیمانفر با اشاره به آئین نامه حمل و نقل دانش آموزان اظهار داشت: طبق ماده 17 دستورالعمل این آئین نامه دوره های آموزشی مورد نیاز جهت پیمانکاران، رانندگان و مراقبین باید بر اساس ضوابط ابلاغی شهرداری و دهیاری‌ها و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار گردد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شد همایش توجیهی آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس توسط سازمان حمل و نقل جاده ای تا نیمه مهر ماه برگزار خواهد شد.

پیمان فر با تاکید بر ضرورت رعایت نرخ های مصوب کرایه سرویس مدارس گفت: والدین دانش اموزان و همشهریان در صورت مشاهده هرگونه مغایرت کرایه ها با نرخ مصوب و یا پیگیری هر گونه شکایت می توانند با شماره تلفن های 33144345 و 33144346 اداره انجمن اولیاء و مربیان و یا شماره تلفن های 33141341 و 36285211 کارشناسی انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش ناحیه یک و دو یزد تماس بگیرند.

وی در خصوص تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس گفت: طبق دستورالعمل جدید آئین نامه حمل و نقل مدارس، سامانه الکترونیکی سرویس مدارس راه اندازی خواهد شد و دانش آموزان، مدیران، رانندگان و موسسات حمل و نقل باید در این سامانه ثبت نام کنند و اطلاعات خود را وارد کنند که علاوه بر مدیریت سرویس ها صلاحیت رانندگان نیز بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.